Znalazłam pracę jako nauczycielka hiszpańskiego

Po ukończeniu studiów lingwistycznych wyjechałam do Hiszpanii na trzy lata. Tęskniłam jednak za rodziną i podjęłam decyzję o powrocie do kraju. Wynajęłam mieszkanie w centrum Krakowa i liczyłam, że pracę znajdę dość szybko ze swoim wykształceniem.

Praca w szkole językowej w Krakowie

hiszpański w KrakowieMój pobyt w Hiszpanii był zdecydowanie przydatny, ponieważ perfekcyjnie opanowałam język i mogłam uczyć innych w kraju. Sprawdziłam gdzie dostępny jest hiszpański w Krakowie i do tych szkół się udałam ze swoim podaniem o pracę. W większości mieli już lektorów i nie było zapotrzebowania na kolejnego nauczyciela. Po tygodniu umieściłam ogłoszenie w internecie i w końcu ktoś się do mnie odezwał. Zainteresowała się mną szkoła językowa, która wdrożyła hiszpański do szkoły i szukali kogoś z tak ogromnym doświadczeniem jak moje. Dyrektor placówki sprawdził moje papiery oraz przeprowadził test, który wykazał, że moja wiedza jest zgodna z tym co opisałam w podaniu o pracę. Dostałam to zatrudnienie i byłam tak szczęśliwa, że tego dnia wracając do domu kupiłam sobie wino. Miałam co świętować. W domu przygotowałam się do pierwszych zajęć, ponieważ chciałam zrobić jak najlepsze wrażenie nie tylko na władzach szkoły, ale również na uczniach. Udało mi się to, ponieważ szybko sobie zjednałam zaufanie wszystkich. Moje metody nauczania były bardzo skuteczne co od razu zostało zauważone przez dyrektora szkoły. W niedługim czasie otrzymałam pokaźną podwyżkę. Warto było wrócić do kraju i cieszę się, że taką decyzję podjęłam.

Poza nauczaniem w szkole językowej udzielałam również korepetycji, za które również otrzymywałam wynagrodzenie. Czułam się jak ryba w wodzie, ponieważ robiłam to, co tak bardzo uwielbiałam i byłam blisko rodziców a to było dla mnie bardzo ważne.