Zdrowe składniki odchudzających diet – kalafior

Wiele codziennie używanych produktów można zastąpić za pomocą o wiele zdrowszego kalafiora. Czy to wysokokaloryczne jasne pieczywo, ziemniaki czy biały makaron, kalafior będzie stanowił cudowny i niebanalny zamiennik, który bez wątpienia zasmakuje każdemu i bez wątpienia sprawdzi się jako składnik diet odchudzających. Możesz nawet zaskoczyć swoją rodzinę, gotując z niego smakowite ciasto.

Kalafior jako element diety, nie tylko odchudzającej!

Kalafior to fantastyczne warzywo. Nie znajdziesz nic bardziej kompatybilnego z wielkim wyzwaniem, jakim jest dieta odchudzająca, gdyż oprócz niskiej zawartości tłuszczu, może on zaoferować karoteny, chlor, jod, miedź, fosfor, fluor, sód, magnez, potas, wapń, mangan, cynk i żelazo! Kolejnym cudotwórczym składnikiem, goszczącym na milionach stołów na całym świecie jest brokuł, pewna odmiana kapusty warzywnej, znana już w starożytnej Grecji oraz Imperium Rzymskim.

dieta odchudzającaJego długa sława jednak nie przeminęła wraz z upływem czasu, ponieważ jest doceniany przez współczesnych ludzi w równym stopniu, co wiele stuleci temu przez legionistów. Wspaniale komponuje się z sosami na bazie jogurtu, czosnku i cebuli. Nie potrzeba wiele pracy, by przygotować tą zieleninkę, gdyż najlepsza jest w swojej oryginalnej formie, ewentualnie lekko rozdrobniona. Brokuł trzeba gotować dość długo, aby osiągnąć odpowiednią miękkość kwiatostanu, gdyż po zjedzeniu zbyt twardego może nas boleć brzuch i męczyć biegunka bądź wymioty. Nie ma jednak powodu, aby zrażać się do tego świetnego składnika, pasującego jak ulał do mięsnych potraw, których nie musimy wykluczać z odchudzających diet. Zastąp tradycyjne sałatki mniej konwencjonalnymi ekwiwalentami, które nie tylko odświeżą twoją kuchnię, ale również pomogą ci polepszyć swój stan fizyczny, praktycznie bez żadnego wysiłku!

Nigdy wcześniej dieta odchudzająca nie była tak smaczna! Jeśli zdecydujesz się na tą niezwykle pozytywną odmianę, powinieneś również dodawać większe ilości szczypiorku, nadającego wyrazistości, charakteru, elegancji i swego rodzaju pikantności nawet najbardziej mdłym i nieciekawym posiłkom. Nie wahaj się, tylko pędź do sklepu po te produkty!