Zastosowanie powłoki ochronnej

Branża, która ściśle związana jest z motoryzacją, czyli detailing, nieustannie się rozwija. W dużej mierze związana jest z estetyką samego pojazdu. Dlatego skupia się na karoserii, która w łatwy sposób może ulec uszkodzeniu. Popularne prace, które wykonują firmy zajmujące się detailingiem, to odświeżanie koloru auta, a nawet zmiana jego barwy. Często, w tym celu, wykorzystuje się wysokiej jakości folie, które następnie można usunąć.

Czy warto stosować natryskowe powłoki ochronne?

nowoczesne natryskowe powłoki ochronneKaroseria, czyli nadwozie, to element pojazdu, który narażony jest na uszkodzenia. Mogą być spowodowane chociażby niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Również promieniowanie UV w negatywny sposób przekłada się na głębię koloru karoserii. Jednocześnie, niewielkie incydenty drogowe, jak otarcie samochodu na parkingu, sprawiają, że na karoserii pojawia się brzydkie zarysowanie. Dlatego nowoczesne natryskowe powłoki ochronne to rozwiązanie, którego celem jest pomoc w ochronie lakieru na karoserii. Dlatego to rozwiązanie staje się coraz popularniejsze. Co prawda, na karoserii kładzie się finalną, bezbarwną warstwę lakieru, jednak powłoka natryskowa wykonana jest z odpowiedniego rodzaju materiału. To przekłada się na jej twardość oraz wytrzymałość. Powłoka poliuretanowa ma najczęściej grubość od 1.5mm do 2 mm. W szczególności tego typu powłoki mają swoje zastosowanie przy okazji samochodów terenowych, które w szczególności narażone są na ubytki w lakierze

Jeśli chodzi o powłokę ochronną natryskową, warsztaty, które zajmują sią auto detailingiem świadczą także usługi związane wykonywaniem tego rodzaju elementów. Dzięki temu karoseria zyskuje dodatkową wytrzymałość. Warstwa poliuretanowa jest bardzo wytrzymała. Wszystko dzięki właściwościom tego materiału. Jednocześnie, ma on bardzo szerokie zastosowanie.