Zastosowanie innowacyjnych paszociągów spiralnych

 

W kurnikach nie stosuje się już przestarzałych i niewydajnych form pracy. Wiele hodowli ma dzisiaj naprawdę przemysłowy charakter, a co za tym idzie, stosowane są też znane z przemysłu rozwiązania. Jedno z nich to automatyzacja prostych procesów, które wymagają normalnie ludzkiego zaangażowania w takie sprawy i sprawnego działania.

Jak działa nowoczesny paszociąg spiralny?

paszociągi spiralnePodczas prowadzenia kurnika przeważnie wybiera się rozwiązanie, które nazywamy paszociągami. Jest to sprawny mechanizm, który zasilany jest przez silniki elektryczne. Jego zadaniem jest pobieranie karmy w postaci paszy, a następnie jej przekazywanie do zwierząt w taki sposób, aby każdy z naszych ptaków mógł się dobrze nią najeść. W takiej karmie często znajdują się leki oraz odżywki naturalne, które jeszcze bardziej stymulują wzrost wagi takich zwierząt, szczególnie tych przeznaczonych na mięso. Możemy więc efektywnie dokonywać inwestycji w takie działania, przez co sprawniej będziemy zarządzać naszym kurnikiem. Wydajne paszociągi spiralne to często spotykane rozwiązanie. Praca z nim jest bezpieczna zarówno dla ludzi, jak i dla zwierząt, które będą w ten sposób dokarmiane. Dostarczanie im jedzenia to wygodne zadanie, z którym poradzą sobie wszyscy. Obsługa urządzenia odbywa się zwykle dzięki interfejsowi opartemu o mechaniczne oraz analogowe rozwiązania, a w niektórych wypadkach o cyfrowe panele sterowania.

Prowadząc nowoczesne gospodarstwo hodowlane, koniecznie musimy posiadać takie rozwiązania, które sprawnie przyspieszą naszą codzienną obsługę hodowli. Gdy uznamy, że nadszedł czas, musimy wybrać nasze zwierzęta przeznaczone na zjedzenie. Takie ptaki trafią później na nasze stoły i będziemy mogli z nich korzystać w jak największym stopniu, co jest przydatne.