Zastosowania frezów do gniazd zaworowych

Typowe frezy do gniazd zaworów to narzędzia do usuwania gniazd zaworów. Właściwy frez ma kluczowe znaczenie dla powodzenia każdej pracy, a dostępnych jest kilka różnych typów. Dobrym wyborem są ostrza z węglików spiekanych. Jeśli zawór ma wystarczający prześwit wokół gniazda, zmieści się większy nóż. Jeśli nie, wystarczy mniejszy.

Gdzie są stosowane frezy?

frezy do gniazd zaworowychObecnie frezy do gniazd zaworowych z ostrzami z węglików spiekanych są popularnym wyborem w branży napraw samochodowych. Każdy nóż ma trzy kąty powierzchni cięcia, co umożliwia precyzyjne i łatwe przecinanie gniazda zaworu 21. Ostrza frezów mają kształt trapezu i są zaprojektowane tak, aby krawędź tnąca była pochylona w lewo i promieniowo na zewnątrz. Pozwala to na łatwe dopasowanie frezu do rowków. Zestawy frezów do gniazd zaworów z ostrzami z węglików spiekanych zostały zaprojektowane tak, aby były przyjazne dla użytkownika i zapewniały precyzyjną obróbkę. Te frezy do gniazd zaworowych są w stanie przecinać gniazda zaworów pod różnymi kątami, co jest niezbędne do skutecznego uszczelnienia. Ponadto posiadają ostrze z węglika wolframu, które pozostawia gładką, płaską powierzchnię dla lepszego przenoszenia ciepła i skuteczności uszczelniania. Ten nóż do gniazd zaworowych jest wykonany z węglika wolframu i ma szablastą końcówkę tnącą. Frezy są dostępne w różnych stopniach twardości i tolerancji średnicy i długości. Te frezy do gniazd zaworowych są specjalnie zaprojektowane do najtwardszych materiałów.

Zawierają materiał ścierny, który został specjalnie opracowany do szlifowania gniazd zaworów z miedzi i berylu. Ponadto ostrza frezów do gniazd zaworowych są wykonane ze stellitu, który jest powszechnie używany do cięcia sztućców i twardych powierzchni. Materiał stellitowy jest niezwykle trwały, dzięki czemu gniazdo zaworu będzie służyło przez długi czas.