Zalety żarówek i opraw led

Na pewnym etapie procesu projektowania wnętrz w swoim domu, należy zdecydować się na rodzaj oświetlenia. Wbrew pozorom, ta decyzja może mieć największe znaczenie, ponieważ dobrze dobrane światło całkowicie może odmienić dosłownie każde pomieszczenie.

Dlaczego warto zainwestować w żarówki led?

oprawy led sufitoweŻarówka led to nic innego jak diody, które do niedawna były jeszcze zupełną nowością na rynku. Dziś spotkać można je w każdym domu, nie zawsze jednak korzysta się z ich pełnego potencjału. Tego rodzaju oświetlenie jest przede wszystkim tańsze, ponieważ ledy zużywają mniej prądu. Prócz tego są wyjątkowo długowieczne, więc inwestycja w led może się opłacić. Zaprojektowanie pomieszczenia, które oświetlane będzie diodami, może być strzałem w dziesiątkę. Umieszczenie ich w suficie optycznie powiększy pokój i sprawi, że każdy poczuje się w nim swobodniej. Światło led jest bardzo podobne do naturalnego, dlatego nie męczy oczu. Oprawy led sufitowe nie są trudne w instalacji, toteż można się ich montażu podjąć samodzielnie. W sklepach istnieje teraz ogromny wybór modeli opraw, które możemy dostosować do naszych potrzeb i do wyglądu sufitu. Znajdziemy między innymi oprawy szklane, drewniane, plastikowe, w dowolnych kształtach i kolorach. Z ich pomocą strumień światła może być bardziej intensywny lub właśnie subtelny i rozproszony. Można zainstalować system włączników, które dostosują oświetlenie do okazji – nieco więcej światła na imprezę albo do pracy, a mniej na romantyczną kolację lub spokojny wieczór z książką.

Diody można umieścić w strategicznych, wysoko położonych punktach, tak by nie rzucały się w oczy, a jedynie rzucały delikatną łunę światła. Można też nałożyć na żarówkę kolorową nakładkę, która zmieni kolor oświetlenia. Żarówki led nie nagrzewają się, więc nie grozi to stopieniem elementów oprawy, nakładki czy poparzeniami.