Zabiegi medycyny estetycznej w Łodzi

 

Dwudziesty pierwszy wiek jest zdecydowanie wiekiem rozwoju medycyny estetycznej na świecie. Jeszcze kilkanaście lat temu dbanie o siebie wiązało się z długoterminowym działaniem, które miało zapobiegać starzeniu się skóry. Dzisiaj usunięcie zmarszczek zajmuje zaledwie kilka minut. 

Korzyści z rozwoju medycyny estetycznej

medycyna estetyczna ŁódźOczywiście mowa tutaj o medycynie estetycznej stosowanej z umiarem tak aby naprawdę poprawiała urodę, a nie zamieniała człowieka w manekina. Przede wszystkim zabiegów związanych z medycyną estetyczną nie należy mylić z chirurgią plastyczną. Zabiegi wykonywane przez lekarza medycyny estetycznej są mało inwazyjne i bezpieczniejsze niż przeprowadzane przez chirurga plastyka operację ingerujące w ciało i wykonywane zazwyczaj pod pełną narkozą przez co pojawia się duże ryzyko komplikacji. Medycyna estetyczna Łódź w swoich zabiegach dopuszcza jedynie delikatne nacięcia i nakłucia z wykorzystaniem znieczulenia miejscowego. Warto podkreślić, że zabiegi medycyny estetycznej mogą być wykonywane jedynie przez specjalistów w tej dziedzinie. Nie sposób wymienić wszystkich zabiegów jakie można wykonywać w gabinecie lekarza medycyny estetycznej. Mówiąc najbardziej ogólnie jest to nauka szeroko zajmująca się poprawianiem wyglądu skóry człowieka oraz zapobieganie jej dalszemu starzeniu się. Zabiegi pomagają również poprawiać kształt i owal twarzy, wspierać walkę z chorobami skóry jak na przykład trądzik czy rumień oraz pozbywać się niedoskonałości skórnych jak blizny, przebarwienia, znamiona, naczynka lub inne defekty.

Oprócz pracy na skórą człowieka u lekarza medycyny estetycznej można wykonywać również prostsze zabiegi jak na przykład wybielanie zębów czy usuwanie zbędnego owłosienia ciała. Jest to dziedzina bardzo interdyscyplinarna czyli łącząca w sobie wiele nauk.