Wytrzymały rower trekkingowy

 

Rowery turystyczne, czy też jak ktoś woli trekkingowe, to bardzo specyficzny segment. Znajdziemy tu jednoślady, które służą nie tylko do wypraw na długich i wymagających trasach, ale również takie, które będą nam służyły do codziennych przejażdżek. 

Damski rower trekkingowy

rowery trekkingowe damskieTurystyczne rowery są produkowane zarówno przez polskie, jak i zagraniczne firmy. Jednakże te, rodzimej produkcji są zdecydowanie tańsze, a jakością w ogóle od nich nie odbiegają. Dlatego też w pierwszej kolejności polecamy właśnie je. Rowery dla pań muszą mieć ramę skonstruowaną zupełnie w inny sposób, niż rowery męskie. Jest ona poprzeczna, by ułatwić wsiadanie oraz zsiadanie z roweru. Powinna być też wykonana z bardzo lekkiego aluminium, tak by całkowita waga roweru była jak najmniejsza. Rowery trekkingowe damskie nie różnią się ceną od męskich. Jednak jest to zupełnie zrozumiałe, ponieważ zarówno komponenty, jak i osprzęt jest ten sam, a różnica jest tylko w konstrukcji ramy. Kobiety są bardziej wymagającą klientelą i większą wagę przykładają do walorów estetycznych. Dlatego też rowery damskie są utrzymane w innej stylistyce niż męskie. Każdy rower turystyczny powinien być wyposażony w kilka absolutnie podstawowych elementów, mianowicie: wspornik siodła i kierownicy, osłonę napędu, podpórkę, wzmacniany bagażnik, komplet oświetlenia i komplet błotników. Jeżeli znajdziemy rower, który posiada każde z wymienionych akcesoriów, możemy uznać, że znaleźliśmy idealny rower i poszukiwania można uznać za zakończone.

Warto zapoznać się z ofertą rowerów turystycznych od polskich producentów. To jednoślady, który reprezentują idealną proporcję jakości do ceny i mają bardzo atrakcyjny, przyjemny oku design. Natomiast jeśli porównujemy ich ceny z zachodnią konkurencją, wypadają znacznie korzystniej.