Wytrzymała i nieścieralna podłoga

Podczas treningów czy zawodów na boisku bądź sali na przemian działają siły, które w fizyce określane są mianem kinetycznych oraz potencjalnych. Nierzadko mogą doprowadzać do uszkodzeń, a w każdym razie do eksploatacji pomieszczenia, a w szczególności podłogi. Nowoczesne powierzchnie sportowe są jednak wykonywane w taki sposób, by charakteryzowały się istotną cechą – nieścieralnością.

Nieścieralna nawierzchnia sportowa

nieścieralna podłoga sportowaĆwiczenia odbywają się najczęściej w trzech miejscach – na sali gimnastycznej, w siłowni, ale też na zewnętrznym boisku. Prócz boiska, każde z tych miejsc powinno zostać wyposażone w najlepszą z możliwych podłóg przeznaczonych do sportu. Dlaczego? Przede wszystkim po to, by nawierzchnie wytrzymały jak najdłużej, a dodatkowo po to, by zwiększyć komfort i bezpieczeństwo korzystania z nich. Najpopularniejsza dziś okazuje się przede wszystkim nieścieralna podłoga sportowa. Jest produkowana w taki sposób, by energia kinetyczna działająca na przykład podczas wyhamowania w trakcie biegu nie ścierała podłoża. Niektórzy mogą pomyśleć, że to niepojęte – jak można butami ścierać podłogę? Ot, takie są fakty, a konkretniej prawa fizyki. Poza tym nieścieralność jest także związana z przyczepnością, co w efekcie zmniejszy możliwości poślizgnięć i upadków, a tym samym zminimalizuje ryzyko występowania kontuzji czy urazów. Dodatkowe umieszczenie podłogi na legarach jeszcze bardziej zwiększy wygodę – umożliwi wykorzystanie swojego potencjału w 100%.

Dzięki nowoczesnym, nieścieralnym podłogom istnieje możliwość zwiększenia możliwości danego miejsca przeznaczonego do sportu. Pod określeniem „możliwości” mowa przede wszystkim o wytrzymałości i możliwości eksploatacji przez długi czas bez konieczności napraw czy wymiany nawierzchni na nową. Dzięki temu jest efektywna i skuteczna, ale też opłacalna.