Wypukły druk elastyczny

Fleksografia oznacza giętki od greckiego słowa flekso. Jest to technika, która wykorzystuje ciekłe farby szybkoschnące. Wykorzystuje również elastyczne formy drukarskie. Efektem końcowym takiego druku jest uzyskanie wypukłego druku. Jest to nowe metoda druku, która zyskuje coraz to większą popularność. 

Zalety druku fleksograficznego

druk fleksograficznyFleksografia stanowi idealną alternatywę dla klasycznych technik drukowania. Po raz pierwszy wykorzystano ta metodę druku w Stanach Zjednoczonych w XIX wieku. Jednak tak naprawdę zaczęła się rozwijać dopiero w XX wieku w latach trzydziestych. Druk fleksograficzny kiedyś był wykorzystywany jedynie do produkcji opakować dość niskiej jakości. Obecnie jednak druk fleksograficzny zyskuje coraz większą popularność i wykorzystuje się go przy produkcji różnego rodzaju etykiet, opakować tekturowych, kartonowych, czy do produkcji opakowań elastycznych a także torb plastikowych. technologia druku fleksograficznego bardzo szybko się rozwija. Do danego druku wykorzystuje się specjalne maszyny, które są bardzo nowoczesne. Obecnie druki fleksograficzne są najczęściej wykorzystywaną metodą druku stosowaną przy produkcji etykiet. Obecnie etykiety poprzez wykorzystanie tego druku są bardziej ekologiczne. Obecnie jest dużo mnie reklamacji co wiąże się z mniejszą ilością tworzenia niepotrzebnej makulatury. Druk fleksograficzny stosuje się również przy produkcji opakowań kosmetycznych, spożywczych, jak i farmaceutycznych. 

Ogólnie mówiąc druk typu fleksograficzny coraz szybciej się rozwija. Stosuje się przy nim bardzo nowoczesnych maszyn, przez co skraca się czas druku i cała praca jest wykonana precyzyjnie. Zazwyczaj wykorzystuje się go do produkcji opakować różnego rodzaju, na przykład z kartonu, folii, tektury.