Wymiana szybki w telefonie Samsung

Ups! To ten moment kiedy upada komuś telefon okazuje się, że szybka jest zbita. Zmartwiony bądź zmartwiona obawia się, że na naprawę będzie bardzo długo czekać. Nie ma powodów do obaw – serwisy działają obecnie bardzo szybko i taka prosta naprawa jak wymiana szybki często może być do zrobienia od ręki lub na drugi dzień. Szczególnie jeśli chodzi o wymianę szybki w telefonie tak popularnej marki jak Samsung.

Gdzie wymienić szybkę Samsung?

wymiana szybki samsungJeśli telefon był brany wraz z umową u operatora, można do niego skierować kroki. Szczególnie kiedy ma się na telefon gwarancję, naprawa samodzielna lub w nieautoryzowanym serwisie może skutkować jej utratą. Czas oczekiwania na naprawę  w takim przypadku trochę może potrwać, jednak można liczyć na telefon zastępczy. Jednak jeżeli wymiana szybki Samsung to sprawa nie cierpiąca zwłoki, można odesłać telefon samodzielnie bezpośrednio do producenta. Trzeba pamiętać, by wysłać smartfona listem poleconym lub paczką, przesyłki czasem lubią ginąć, ważne by mieć potwierdzenie nadania. Warto też wtedy ubezpieczyć przesyłkę. Pomimo ubezpieczenia telefon musi być bardzo dobrze zabezpieczony. Nie warto żałować folii bąbelkowej, zbita szybka jest bardzo podatna na większe uszkodzenia, a szkoda by zniszczyło się coś we wnętrzu telefonu. Jeśli jednak czas gwarancji minął lub zbliża się ku końcowi, a nie zależy komuś na niej (gwarancja nie obejmuje takich uszkodzeń jak zbita szybka), można udać się do najbliższego serwisu o dobrych opiniach. Z pewnością znajomi polecą kogoś wartościowego, kto wykona swą pracę szybko, a dobrze.

Wymiana szybki nie jest skomplikowaną naprawą, jeśli jednak jesteśmy zmuszeni telefon odsyłać (bo nie mamy na przykład autoryzowanego serwisu Samsung w swoim mieście, a zależy nam na zachowaniu gwarancji) może trochę potrwać. To do nas należy decyzja, gdzie dokonamy tej naprawy.