Wykorzystanie płyty silikonowej na roli

Bardzo lubiłam spędzać czas z tatą w trakcie jego pracy. Mieliśmy gospodarstwo rolne i moim ulubionym zajęciem było robienie z nim obchodów, w trakcie których sprawdzał co jest potrzebne, czego brakuje, jak idzie praca i czy na pewno wszystko jest na roli w porządku. W trakcie takich obchodów uczyłam się, co jest potrzebne i co musi być zrobione, aby praca nie szła na marne.

Sektor rolniczy wykorzystujący płyty silikonowe

płyta silikonowa w rolnictwieW pewną jesień tata uznał, że musi dokonać małego rozwoju roli. Chciał zbudować kilka dodatkowych pomieszczeń gospodarskich, w których można byłoby się zajmować wyprodukowaną żywnością, czy też paszami dla zwierząt. Określał wtedy, czego dokładnie będzie potrzebował i szukał różnych rozwiązań, które miały pozwolić na jak najlepsze wykorzystanie stosunku ceny do jakości. I wtedy po raz pierwszy usłyszałam, że płyta silikonowa w rolnictwie to może być bardzo przydatne rozwiązanie. Do tej pory silikon kojarzył mi się z wieloma rzeczami, ale nie były to rzeczy bliskie temu, co robi mój tata. On jednak mi wyjaśnił, że akurat to tworzywo może być używane w kontakcie z żywnością, a więc jest to bardzo dobry materiał do wykorzystania w miejscach, gdzie taka żywność będzie przechowywana i obrabiana w konkretnych celach. To faktycznie zmieniało postać rzeczy i wtedy zdałam sobie sprawę, jak wiele jeszcze nie wiem. Tata więc chciał, aby takie właśnie silikonowe płyty przysłużyły się m.in. jako podkład dla produktów żywnościowych.

Jako jedyne dziecko, bardzo chętnie pomagałam w tacie w tworzeniu jego projektu rozwoju gospodarstwa. Pomogłam w stworzeniu nowego pomieszczenia gospodarskiego i zapoznałam się z bliska, jak dobrze wyłożyć silikon, by w pełni skorzystać z możliwości, jakie daje w takich właśnie warunkach.