Wybieramy materiał do izolacji domu

Projektując dom bardzo często musimy już wiedzieć jaki materiał izolacyjny wybierzemy. Nie jest to jednak łatwa decyzja, ponieważ na rynku dostępnych jest ich kilka, między innymi wełna, styropian czy pianka poliuretanowa. Co więc wybrać, by mieć pewność, że dom jest prawidłowo zaizolowany? Ilu ekspertów, tyle też opinii na temat każdego z tych materiałów.

Jaki materiał izolacyjny wybrać do izolacji domu?

izolacje natryskowe pianą poliuretanową śląskChcąc dowiedzieć się czegoś na temat materiałów izolacyjnych bardzo często przeglądamy różne strony i fora internetowe na ten temat. Jak wiadomo każdy z nich ma swoje zalety jak i wady. Jaki więc materiał wybrać, aby tych wad było jak najmniej? Jedni piszą, że najlepsza jest wełna a inni, że styropian. Pojawia się jednak spora część osób, która poleca piankę poliuretanową. Dlaczego właśnie ten rodzaj jest najlepszy? Otóż, izolacje natryskowe pianą poliuretanową Śląsk zapewniają stu procentową szczelność, co w przypadku pozostałych materiałów nie jest możliwe do osiągnięcia. Pianka poliuretanowa wypełnia każdą, nawet najmniejszą szczelinę co jest ogromną zaletą. Kolejną jest to, że wykonanie tego typu izolacji w budynku o powierzchni około 150 metrów kwadratowych zajmuje zaledwie kilka godzin. To oznacza szybsze rozpoczęcie dalszych prac związanych z budową. Jakie jeszcze zalety posiada pianka? Jest ona bezpieczna zarówno dla ludzi jak i dla zwierząt, ponieważ podczas natrysku nie wydzielają się żadne substancje toksyczne.

Wybierając materiał izolacyjny warto wziąć pod uwagę izolacje natryskowe, pomimo, że jest to metoda, która od niedawna dostępna jest na rynku. Należy jednak pamiętać, że izolacja musi być wykonana prawidłowo, gdyż tylko wtedy spełni ona swoje zadanie. W przeciwnym razie wyższe koszty związane z wyborem tej metody nie zwrócą się.