Wybieramy dyski do zacieraczki

Uzyskanie efektu idealnie płaskiej powierzchni w pracach budowlanych jest bardzo trudne w przypadku ręcznego wyrównywania. Z tego powodu pojawiły się na rynku maszyny umożliwiające uzyskanie odpowiedniej struktury posadzki, bez konieczności nadmiernego wysiłku i przeznaczania na to zadanie znacznej ilości czasu. Pozwala to na odciążenie pracowników w czasie wykonywania prac budowlanych, a także poprawia precyzję.

Dobieramy dobry dysk do zacieraczek

dysk do zacieraczkiNajwiększą grupę zacieraczek, czyli urządzeń umożliwiających bezproblemowe wyrównywanie powierzchni, stanowią zacieraczki do betonu. Ich najważniejszym zadaniem jest wyrównywanie chropowatej powierzchni betonu, co ułatwia w znacznym stopniu dalsze prace budowlane. Dużym zainteresowaniem cieszą się również zacieraczki do tynków, które stosowane są do wygładzania tynków wapienno-cementowych oraz gipsowych. Sprawdzają się także w przypadku najbardziej precyzyjnych prac na betonowej posadzce. W zależności od tego, na jakiej powierzchni pracują zacieraczki, należy dobrać do nich odpowiednie tarcze. Warto wybierać dobry jakościowo dysk do zacieraczki. Najczęściej są to dyski siatkowe do zacierania nierówności, dyski gąbkowe stosowane do tynków gipsowych oraz dyski styropianowe do zacierania na gładko powierzchni, jakie zostały już wstępnie przygotowane. Każdy z tych modeli dysków ma inne właściwości.

Samo mocowanie dysku odbywa się poprzez wykorzystanie rzepów. Choć zacieraczki mają niewielkie rozmiary, w rzeczywistości są bardzo wydajnymi urządzeniami. Średnio w godzinę pracy można wstępnie zatrzeć 80 metrów kwadratowych, natomiast w przypadku zacierania wykańczającego 90 metrów kwadratowych. Decydując się na zakup takiego urządzenia, warto zwracać uwagę na rozmiar (średnicę) i dopasować zacieraczkę do potrzeb.