Worki typu big bag

 

Rynek opakowań przemysłowych coraz bardziej się rozwija. Wszystko co kupujemy zawsze musi być zapakowana, w zależności, czy jest to żywność, sprzęt elektroniczny, czy też nasiona kwiatów. Produkujemy je z plastiku, szkła, metalu i wielu innych tworzyw. A co z produktami rynku, które wymagają zapakowania w coś znacznie większego niż worek foliowy, czy też słoik?

Kilka słów o big bagach

big bagW ostatnich latach na rynku pojawiły się worki typu big bag. Czym one są i jakie jest ich zastosowanie w naszej gospodarce? Otóż są to przemysłowe opakowania do transportu i przechowywania różnych półproduktów i gotowych produktów. Ich popularność w ostatnich latach wzrosła głównie ze względu na niską cenę i wysoką trwałość. Są one stosowane praktycznie w każdej gałęzi przemysłu. Transportuje się w nich różne materiały sypkie (np. piasek, zboże), ale również płynne chemikalia, czy resztki produkcyjne. Wszystko zależy od tego z jakiego materiału zostały wytworzone te duże worki. Producenci oferują całą gamę typów worków, w zależności od ich planowanego przeznaczenia. Najczęściej stosowane są tkaniny polipropylenowe powlekane i niepowlekane. Często stosuje się również tzw. wkłady foliowe i szwy uszczelniające, które mają za zadanie zapobiegać przedostania się wilgoci. Dno takiego big baga jest zazwyczaj okrągłe bądź kwadratowe. Inne kształty firmy mogą wykonywać na zamówienie. Warto również wspomnieć tutaj o maksymalnej ładowności jednego worka – to aż 2500 kilogramów!

Ostatnią rzeczą na jaką trzeba zwrócić uwagę jest oczywiście cena. Na rynku istnieje podziała na worki jednorazowe, oraz te wielokrotnego użytku. Te jednorazowe są oczywiście wiele tańsze. Ceny big bagów zaczynają się już od 5 zł za worki używane. Ze względu na ich wysoką trwałość, to właśnie handel używanymi workami ma przewagę nad zakupem nowych.