Właściwości żeli energetycznych dla kolarzy

Dostępne na rynku żele energetyczne w sposób doskonały uzupełniają zapasy energii. Jednakże w czasie wyboru żeli należy kierować się ceną (droższe będą lepsze jakościowo) oraz składem. Im krótszy jest wykaz składników, tym żel jest zdrowszy. Dlatego warto wybierać produkty o prostym składzie, bez zbędnych dodatków. Żele powinny być również spożywane w małych porcjach, zalecanych przez producenta.

Skuteczne i dobre żele dla kolarzy

żele energetyczne dla kolarzyOferowane żele energetyczne są polecane w szczególności osobom uprawiającym sporty wytrzymałościowe oraz siłowo-wytrzymałościowe, jak na przykład kolarstwo, bieganie czy triatlon. Badania pokazują, że w przypadku osób spożywających żele energetyczne w czasie intensywnych wysiłków, wyniki sportowe są znacznie lepsze. Takie osoby mają lepsze czasy końcowe, lepszą wydajność organizmy i są mniej zmęczone. Warto sięgać po profesjonalne żele energetyczne dla kolarzy. Sportowcy, którzy zjadają żele mają wyższy poziom glukzy we krwi, co powoduje zwiększenie zaopatrzenia mięśni w energię i tym samym poprawę osiąganych wyników. Przed zabraniem takie produktu na zawody, warto go przetestować w warunkach treningowych. Wiedza na temat żeli energetycznych nie jest dziedziną szczególnie powszechną, ponieważ tego rodzaju produkty zazwyczaj są skierowane do stosunkowo wąskiej grupy odbiorców. Ich wartość potrafi być jednak nieoceniona.

Głównym celem spożycia żeli energetycznych jest konieczność dostarczenia dużej dawki energii do organizmu z stosunkowo krótkim czasie. Ich działanie ma również polegać na zapobieganiu nagłym spadkom. Utrzymanie rezerw glikogenu na odpowiednim poziomie może w sposób istotny wpływać na zdolności wysiłkowe organizmu, zwłaszcza w przypadku sportowców uprawiających dyscypliny wytrzymałościowe, na przykład w czasie zawodów kolarskich.