Wielozadaniowe okulary robocze

Sprzęt ochronny od Uvexa używany jest nie tylko przez pracowników zakładów przemysłowych czy ekip budowlanych, ale również znajduje zastosowanie wśród służb mundurowych, z racji wysokiej trwałości i wytrzymałości. Okulary ochronne Uvexa są szczególnie często rekomendowane pracownikom potrzebującym wysokiej ochrony oczu podczas pracy.

Najwytrzymalsze okulary do pracy

okulary ochronne uvexWszystkie modele okularów, jakie Uvex ma w ofercie sklepu internetowego posiadają najwyższe certyfikaty wytrzymałości, i mogą być używane niemal w każdych warunkach na stanowisku pracy. Niektóre okulary ochronne Uvex posiadają również nakładki, zakładane na wewnętrzną stronę oprawek, chroniące oczy przed kontaktem z pyłem obróbkowym i kurzem, jak również przed odpryskami podczas pracy z elementami metalowymi. Oprócz wysokiego poziomu ochrony, okulary Uvexa należą do jednych z najwygodniejszych elementów wyposażenia ochronnego, gdyż nie tylko umożliwiają bardzo dokładne dopasowanie zauszników do dowolnego kształtu głowy, ale często również posiadają elastyczne pasy, zapobiegające możliwości spadania okularów w trakcie pracy. Do zadań wyspecjalizowanych dostępne są również wymienne szkła, mające taki sam certyfikat wytrzymałości jak standardowe przezroczyste szkła, aczkolwiek ułatwiające wykonywanie zadań w szczególnych warunkach. Najczęściej spotykane są szkła przyciemniane, znacznie poprawiające komfort pracy na zewnątrz w słoneczne dni, jak również kontrastowe szkła o żółtym czy bursztynowym odcieniu.

Te ostatnie są szczególnie przydatne podczas pracy wieczorami, czy też w słabym oświetleniu. Wiele serii okularów Uvexa posiada wymienne szyby, które mogą być używane również z oprawkami innych serii okularów. Znalezienie zapasowych szkieł nie jest więc trudne.