Czy warto inwestować w podłogi drewniane?

Kupując mieszkanie w Krakowie miałem bardzo duży dylemat w jaki sposób je wykończyć. Było to mieszkanie do gruntownego remontu, więc plusem było to, że mogłem starannie zaplanować poszczególne elementy wystroju, gdyż w mieszkaniu były gołe ściany i nie było nawet wykończonej podłogi.

Chciałem podłogi drewniane

podłogi drewnianeZacząłem zatem remont od dopowiedzenia sufitu do porządku, gdyż nie chciałem marnować czasu i miałem przynajmniej jeden element gotowy. Następnie przyszła pora na ściany. Łazienkę wyłożyłem kafelkami gdyż kafelki zawsze będą w modzie, a do tego bardzo łatwo zachować ich czystość. Podobnie zrobiłem w kuchni. Zastosowałem tam blat kamienny oraz ciemne kafelki i efekt był bardzo ciekawy. Najgorzej było z salonem, gdyż wybór dostępnych materiałów jest tu największy. Zdecydowałem się na wykończenia ścian drewnem, gdyż bardzo lubię naturalny mikroklimat jaki drewno zapewnia. Ponadto bardzo ładnie wygląda i dodaje uroku wnętrzom w którym jest zastosowane. Zdecydowałem się zatem na połączenie drewna z farbą. Drewnem wykończyłem w całości ściany w korytarzu, a w salonie w drewnie mam brzegi ścian, a resztę przestrzeni pomalowałem białą farbą, aby zostawić sobie furtkę na jakąś przyszłą zmianę. Pozostał mi jedynie wybór podłogi w salonie. W kuchni, łazience i korytarzu znajdowały się kafelki, ale stwierdziłem, że jeśli umieszczę je na całej powierzchni mieszkania to będzie ono wyglądało wtedy zbyt monotonnie. Wybór materiałów odnośnie podłogi do salonu jest bardzo duży. Chciałem, aby były to podłogi drewniane jednakże nawet tutaj wybór nie jest zbyt prosty, bowiem możliwości jest bardzo dużo. Mamy chociażby podłogi postarzane, panele podłogowe oraz jest także jodełka francuska. Zdecydowałem się na panele podłogowe.

Przy ich montażu nie skorzystałem z pomocy fachowców, bo kładłem je już kiedyś z moim tatą, więc miałem pojęcie jak to zrobić. Problem miałem z wyrównaniem powierzchni podłogi, gdyż była ona bardzo nierówna. Musiałem nałożyć bardzo dużą ilość pianki izolującej. Efekt jednak był tego warty, bo mieszkanie prezentuje się wspaniale.