Warianty bram pożarowych

W wielu zakładach pracy zakładane są rolowane bramy przeciwpożarowe, które mają za zadanie izolowanie miejsc w których wystąpiło ognisko pożarowe. Są one skutecznym zabezpieczeniem, zapobiegając rozprzestrzenianiu się ognia w innych częściach zakładu, i chronią dobrze osoby przebywające na terenie zakładu poza miejscem zagrożenia.

Najlepsza zakładowa brama pożarowa

sprawdzona brama ppoż rolowanaBramy montowane są w wielu miejscach na terenie zakładów pracy. Najczęściej zastępują one bramy wjazdowe czy magazynowe, aczkolwiek służą także jako drogi ewakuacyjne, na co dzień zamknięte. Sprawdzona brama ppoż rolowana jest najczęściej zakładana w miejscach o największych poziomach zagrożenia pożarowego. Są więc częstym widokiem w zakładach obróbki metali, hutach oraz wszelkich warsztatach narzędziowych. Przypominają wizualnie standardowe bramy wjazdowe, aczkolwiek ich segmenty są wykonane ze stopów metali nie przewodzących ciepła, oraz połączone materiałem izolującym, również niepalnym i ogniotrwałym. Bramy te są zazwyczaj uruchamiane w momencie wykrycia pożaru, aczkolwiek mogą być sterowane ręcznie w razie potrzeby, najczęściej w przypadku wyłączenia dostaw prądu do obiektu na którym wykryto ognisko pożarowe. Wiele obiektów przemysłowych instaluje takie bramy już po powstaniu obiektu, najczęściej w trakcie modernizacji. Są one bowiem jednym z najskuteczniejszych zabezpieczeń pożarowych, które są bardzo tanie, oraz wielozadaniowe.

Bramy mogą różnić się detalami w zależności od modelu i producenta. Niektóre bramy mają przejścia dla personelu, ułatwiające strażakom interwencję, lub też ułatwiają ruch pracowników w momencie w którym bramy użytkowane są jak zwykłe bramy dostępowe. Nie ma więc problemu z dopasowaniem modelu bramy do miejsca w którym ma być zamontowana.