Trwała dźwigownica pomostowa

 

Specjalistyczne urządzenia transportujące są jednym z najistotniejszych elementów wyposażenia przedsiębiorstw. Zapewniają ciągłość procesów produkcyjnych, gospodarki magazynowej oraz procesów przeładunkowych. Jednym z ważniejszych urządzeń do transportu dużych i ciężkich ładunków są suwnice.

Wyspecjalizowana suwnica natorowa

suwnica pomostowaOferowana obecnie przez producentów solidna suwnica pomostowa to urządzenie bardzo nowoczesne zapewniające szybką i bezpieczną pracę podczas przenoszenia różnorodnych ładunków o dużej wadze. Dźwigownice tego typu instalowane są najczęściej w halach przemysłowych i magazynowych. Podstawowym rodzajem suwnic pomostowych jest dźwigownica natorowa, której elementami jezdnymi są czołownice zaopatrzone w napęd i koła. Konstrukcja suwnicy porusza się po torowisku umieszczanym na określonej wysokości. Cechą charakterystyczną wszystkich suwnic jest most odpowiedzialny za udźwig. Most suwnicy zbudowany jest z dźwigarów, których ilość jest zależna od wymaganego parametru udźwigu. Element ten jest również torem jazdy cięgnika unoszącego ładunki i przemieszczającego je na boki. Cięgnik zaopatrzony jest w zawiesia dostosowane do charakterystyki ładunków. Producenci oferują suwnice pomostowe dostosowane do warunków środowiska pracy. Oznacza to, że są one zabezpieczone przed działaniem czynników chemicznych, zanieczyszczeń stałych, podwyższonej temperatury lub wilgoci. Nowoczesna suwnica jest sterowana z poziomu zero za pośrednictwem fal radiowych, przewodowo za pośrednictwem skrzynki sterowniczej lub z kabiny operatora umieszczonej na konstrukcji suwnicy.

Dźwigownica pomostowa umożliwia bardzo dokładne manipulowanie ładunkami ponad powierzchnią hali. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych systemów antykolizyjnych na jednym torowisku może pracować jednocześnie kilka suwnic pomostowych co umożliwia bardzo szybkie wykonywanie zadań.