Torebki damskie to ciągle zagadka dla mężczyzn

Torebki damskie są niewątpliwie atrybutem kobiecości, a jednocześnie tajemnicą dla mężczyzn. Choćby dlatego, że nawet one same często nie wiedzą, jak cokolwiek w niej znaleźć.

Damskie torebki bardzo wiele mówią o swoich właścicielkach. Mają różne rozmiary i kształty, pełnią najróżniejsze funkcje, od tych całkowicie codziennych po zadania specjalne. Można je nosić w ręce (jak teczkę) lub na ramieniu. Torebki damskie stały się przedmiotem żartów, skeczy kabaretowych na temat: ile to mieści się w małej damskiej torebce.
Materiały do ich wykonania są różne – zdarzają się dżinsowe, zamszowe czy ze skaji, ale najbardziej efektowne i praktyczne są torebki skórzane. Warto dodać, że istnieją na rynku również torebki z materiałów skóropodobnych, z wyglądu często nie do odróżnienia od prawdziwej skóry. Torebki posiadają różne rozwiązania, jeśli chodzi o kwestie zapięć od guzików, metalowych zapinek, klamr, aż po najczęściej stosowany i praktyczny – zamek błyskawiczny.
Aby opisać szeroką gamę i rodzajów torebek i ich przeznaczenia, trzeba by było  sporo cierpliwości. Zasadniczo torebki można sklasyfikować w kilka grup, w zależności od okazji. Inna będzie do pracy, inna na wyjście wieczorne, a z pewnością inna też przyda się w podróży.

Nie kupujmy nigdy na prezent torebki wielofunkcyjnej, mężczyźni muszą mieć świadomość, że skoncentrowanie się na jednym rodzaju damskich torebek to nie jest jednak prosta sprawa.

Dodaj komentarz