Tanie maty chłodzące do auta

W gorące dni podróż samochodem potrafi być naprawdę uciążliwa zwłaszcza, kiedy nie posiadamy klimatyzacji. Nawiew nie daje nam aż takiego komfortu jazdy, a uchylanie okien może nie mieć pozytywnego wpływu na nasze zdrowie. Istnieje jednak inne rozwiązanie, które jest tanie i przede wszystkim świetne zdające swój egzamin w gorące lato.

Maty chłodzące do samochodu 

mata chłodząca na fotel samochodowyCo prawda dziś coraz więcej z nas posiada w swoim samochodzie klimatyzację, jednakże nie dotyczy to wszystkich, a jak również wiemy nie zawsze pozytywnie wpływa ona na nasze zdrowie. Zwłaszcza osoby, które pracują na co dzień sporo głosem powinny się jej wystrzegać. Podobnie zresztą, jak uchylonych okien. Nie oznacza to jednak, że w lato jesteśmy skazani męczyć się w gorącym samochodzie ponieważ istnieje prosty sposób, jak zaradzić temu problemowi, a jest nim mata chłodząca na fotel samochodowy która potrafi niesamowicie polepszyć komfort jazdy w upalne dni. Mata nie należy do drogich urządzeń, a już na pewno jest znacznie tańsza aniżeli fotel z podgrzewanymi lub właśnie chłodzącym siedzeniem. Tego typu maty posiadają w sobie otwory przez które wydostaje się powietrze chłodzone specjalnymi wentylatorami. W większości modeli istnieje także możliwość regulacji mocy chłodzenia za pomocą przycisków, bądź też dołączonego pilota. 

Maty chłodzące dzięki odpowiedniemu profilowaniu są niezwykle wygodne. Często też wygodniejsze od starych siedzeń naszego auta, dlatego możemy takiej maty używać po prostu na co dzień nie włączając jej, jeśli tego nie potrzebujemy. Samo podłączenie maty jest banalnie proste i najczęściej podłącza się ją do zapalniczki samochodowej oraz montuje do siedzenia za pomocą pasów na rzepy. Szybki montaż i możliwość natychmiastowego wyjęcia jest kolejną zaletą tego urządzenia.