Szkolenie bhp online

Każdy przedsiębiorca zatrudniający nową osobę jest zobowiązany do przeprowadzenia odpowiedniego szkolenia BHP zgodnego z obowiązującymi normami. Obecnie coraz więcej firm korzysta z usług firm zewnętrznych, które organizują tego rodzaju kursy w formie zdalnej.

Wstępne i okresowe szkolenie BHP 

okresowe szkolenie bhp przez internetJest to szczególnie istotne dla tych branż, w przypadku których kursy z zasad BHP i pierwszej pomocy powinny zostać przeprowadzane regularnie co kilka lat. Najlepiej więc zorganizować wstępne okresowe szkolenie bhp przez internet. W taki sposób zyskujemy mnóstwo czasu i mamy pewność, że wszyscy pracownicy są w stanie wziąć udział w zajęciach. Uczestnicy otrzymują potwierdzenie ukończenia szkolenia oraz dodatkowe materiały związane z wiedzą przekazywaną przez prowadzącego. Takie szkolenia są zwykle znacznie tańsze niż tradycyjna forma zajęć. Najważniejsze, aby trafić na firmę, która działa w branży od lat i cieszy się pozytywnymi opiniami. Kolejna kwestia to dopasowanie prezentowanego materiału do rodzaju wykonywanej działalności czy stanowiska, na którym pracuje dana osoba. To chyba oczywiste, że nieco inne zajęcia będą prowadzone dla managerów, a inne dla pracowników na niższych szczeblach. Wszystko powinno być dokładnie ustalone z osobą odpowiedzialną za organizację danego kursu. Mimo zajęć online lekcje powinny być ciekawe i musi być dostępna opcja kontaktu z prowadzącym, gdy uczestnicy mają dodatkowe pytania czy wątpliwości.

Przed wyborem firmy szkoleniowej dobrze zapoznać się z opiniami klientów i zakresem prowadzonych szkoleń. Dobrze sprawdzić czy są to jedynie ogólne kursy BHP czy specjalistyczne dla określonej grupy zawodowej, m.in. nauczycieli, budowlańców, pracowników produkcyjnych czy informatyków, lekarzy lub księgowych itp.