Szkło.

Ostatnimi czasy buduje się wiele nowych osiedli. Są to piękne ogrodzone osiedla, które pięknie wyglądają i mieszkania są bardzo drogie. Jednak są te mieszkania swojej ceny warte. Niestety nie na kieszeń wielu z nas. daszki szklane są wszędzie.

Po co tam daszki szklane?

Daszki szklaneJednak już na zewnątrz wyglądają pięknie. Nad wejściem solidne daszki szklane, przez które widać niebo. Wchodząc na klatkę też widzimy przepych, ponieważ na klatce schodowej jest taki sam luksus jak u niektórych w przedpokoju. Klatki pomalowane w jakieś wzorki, schody w marmurze, prawie jak w ZUSie. Wchodząc do mieszkania już od progu widać, że jest to nowoczesne budownictwo, ponieważ na podłodze widać panele najlepszej jakości a w przedpokoju jest wielka szafa robiona na wymiar na zamówienie. Kuchnia w połowie jest w szkle. Na ścianach w zastępstwie płytek jest grafika na szkle. Jak ona powstaje? Jest to inaczej laminowanie szkła dekoracyjnego. Grafika na szkle jest obecnie jednym z najważniejszych trendów w nowoczesnym budownictwie opierającym się na szkle. Polega ono na połączeniu ze sobą dwóch tafli szkła za pomocą folii umieszczoną między nimi. Proces ten przebiega w specjalnym piecu hutniczym, w którym panuje wysoka temperatura. Piec ten oprócz temperatury, wytwarza też próżnię, która zapobiega tworzeniu się pęcherzyków powietrza w szkle. Idąc dalej wychodząc na balkon mamy balustrady szklane, które oczywiście są na każdym z balkonów. To wszystko wiąże się jednak z ogromnymi kosztami na co nie każdy może sobie pozwolić, ponieważ nie każdego stać. Niestety minus też jest taki, że jeśli chcemy mieszkać w tym mieszkaniu to inwestycja nam się nie zwróci, chyba że mieszkanie jest na wynajem.

Nie jest to jednak inwestycja, która zwróci się natychmiast, ale jednak po kilku latach zwróci i to z nawiązką. Daszki szklane są tutaj ważne.