Superfoods – czy warto je jeść?

W przeciągu ostatnich trzech lat moje podejście do życia zmieniło się całkowicie. Tym, co cieszy mnie najbardziej jest zmiana mojego trybu życia z bardzo niezdrowego na zdrowe. Zostałam weganką i zaczęłam zwracać uwagę na to co jem i jakiej jakości są to produkty. Dzięki temu nie tylko czuję się o wiele lepiej, ale też i udało mi się dużo schudnąć.

Superfoods pozytywnie wpływają na zdrowie

superfoods w diecieJedną z rzeczy, którą mogłabym polecić każdemu kto chce zacząć zdrowo się odżywiać i poprawić swoje samopoczucie jest superfoods. Co to w ogóle jest? Sama nazwa odpowiada nam na to pytanie – można powiedzieć, że jest to po prostu „świetne jedzenie”, które wpływa w pozytywny sposób na nasz organizm. Są to produkty, które są naturalne, nieprzetworzone, ale też i niskokaloryczne. Spożywanie superfoods w diecie pozytywnie wpływa na moją odporność – naprawdę rzadko kiedy teraz choruję, w ciągu ostatniego roku raz byłam przeziębiona. To, co zauważyłam to również fakt, że mam o wiele więcej energii i nie potrzebuję aż tak dużo godzin snu odkąd wprowadziłam do mojej diety więcej produktów zaliczanych do superfoods. Kiedyś mimo snu trwającego nawet 9 godzin to czułam się niewyspana i nie miałam siły by cokolwiek robić. Do superfoods zalicza się dużo produktów. Ja spośród nich nich najczęściej spożywam np. różne rodzaje orzechów, najczęściej w postaci stuprocentowego masła. Codziennie rano i wieczorem piję też zieloną herbatę, która również zaliczana jest do superfoods.

Spożywanie superfoods polecam każdemu. Wśród tej kategorii jedzenia można znaleźć naprawdę wiele produktów, a więc jestem pewna, że każdy znajdzie cokolwiek, co będzie mu smakować. Wprowadzenie chociaż kilku zdrowych produktów do codziennej diety potrafi zmienić naprawdę dużo jeżeli chodzi o to jak się codziennie czujemy. Oczywiście pozytywnie. Ja cieszę się bardzo, że udało mi się odkryć superfoods.