Stylowe okna – dobry wybór

Jednym z najciekawszych rozwiązań, jeśli chodzi o wybór okien do domu, są z pewnością okna łukowe. Wyglądają bardzo dobrze. Regulacja okien jest konieczna tylko na początku. Później użytkowanie nie sprawia żadnego problemu.

Jak poprawnie wstawić okna?

oknoJednak aby późniejsza naprawa okien nie była konieczna to trzeba pamiętać o prawidłowo wykonanym nadprożu. Najlepiej w tym przypadku będzie jeśli zastosujemy gotowe elementy. Najczęściej wykonywane są one z betonu, który jest zbrojony przy pomocy stali. Jeśli będziemy osadzać okna z wykorzystaniem takich gotowych nadproży to wówczas serwis okien potrwa chwilę. Tak samo będzie z montażem. Czasami nadproża wykonuje się również z cegieł, które łączone są ze sobą za pomocą zaprawy cementowej. Jeśli chcemy, aby okna łukowe służyły nam przez długi czas to na pewno przyda nam się także renowacja okien. Można je odpowiednio wzmocnić. Pomocne mogą okazać się profile stalowe. Jednak, aby spełniały one swoją rolę powinny znajdować się na całym obwodzie okna, a także skrzydeł. Wtedy ich nośność oraz stabilność na pewno będzie lepsza. Jeśli nie będzie wzmocniony cały obwód okna to wówczas okna na pewno będą psuły się często. Do wzmocnienia lepiej także stosować wzmocnienia pełne, a nie ze stali która była już nacinana. Wówczas wzmocnienie nie będzie trwałe.

Warto również wspomnieć o tym, że im lepsze będzie wzmocnienie tym lepsze szyby będziemy mogli zamontować w oknach. Będą one mogły mieć większe gabaryty. Im większa szyba tym wyższa odporność na odkształcenia całej konstrukcji okna.