Stylowa deska podłogowa

 

Marzyłam zawsze o tym, by mieć salon i taras w stylu prowansalskim lub shabby chic. Te dwa style zdecydowanie zawsze najbardziej mi się podobały. Były przytulne, stylowe, nietypowe. Nie lubiłam sztampowych wnętrz, które wszystkie są do siebie podobne. Nie lubiłam też ciemnych barw i ciemnych mebli.

Deska dębowa w jasnym odcieniu

estetyczna deska dębowa bielonaWszystko musiałam zaplanować zawczasu, bo wiedziałam, że meble i dodatki w tym stylu nie są często dostępne w sprzedaży stacjonarnej. Celowałam w sklepy online oraz w sklepy vintage w moim mieście. Planowałam pomalować pokój na lawendowo, mieć dodatki z postarzanego metalu, a także różne tekstylia. Problem pojawił się przy podłodze. Zwykle do wyboru były panele brązowe i ciemne, a mnie interesowały jasne. Chciałam mieć solidną podłogę, jednak by była ona jasna, przecierana, prawie biała. Taka idealnie pasuje do wnętrz prowansalskich i shabby chic. Nawet w internecie nie mogłam nic sensownego znaleźć, więc szukałam ofert bezpośrednio u producentów. Tak trafiłam na firmę robiącą różne deski podłogowe z drewna. Mi się spodobała estetyczna deska dębowa bielona. Były także deski postarzane, z podkreślonymi słojami, a nawet deski surowe do własnoręcznej obróbki. Takiej oferty nie mogłam przegapić. Od razu zamówiłam tyle bielonych desek dębowych ile potrzebowałam do wykończenia całego pomieszczenia plus drobny zapas na wszelki wypadek. Mimo iż deska była solidna bo dębowa to wcale nie była taka droga. W sklepach budowlanych czasem lepszej jakości panele tyle kosztują.

Mój salon nie wyglądałby tak atrakcyjnie gdyby nie bielone deski na podłodze. Całość prezentuje się teraz doskonale i bardzo stylowo. Same deski są odporne na zarysowania, na razie nic się z nimi nie dzieje. Mam nadzieję, że będą one dekoracją dziennego pomieszczenia przez wiele lat.