Sprzątanie centralnym odkurzaczem

Chyba każdy posiada w domu odkurzacz, którym jest w stanie wyczyścić całe mieszkanie. Najczęściej mają one niewielkie rozmiary, generują spory hałas i głównie można nimi sprzątać na sucho. Jedynie przemysłowe modele umożliwiają odkurzanie na mokro.

Dla kogo są odkurzacze centralne?

odkurzacz centralnyMieszkania do około stu metrów kwadratowych, można posprzątać przy użyciu mocnego odkurzacza. Mają one spore zbiorniki na brud i kilkumetrowe kable zasilające. Jednak ich minusem jest konieczność przenoszenia ich ze sobą do każdego pomieszczenia, w którym się znajdziemy, ponieważ kabel sięga maksymalnie do siedmiu metrów. Posiadacze większych mieszkać, domów piętrowych, lub duże biurowce, mogą wykorzystać odkurzacz centralny. Jest to profesjonalny sprzęt, który posiada dużo większą moc ssącą niż ogólnie dostępne w sklepach odkurzacze. Ich niewątpliwą zaletą jest fakt, że nie trzeba ich przenosić ani pamiętać o kablu zasilającym, ponieważ jedynym elementem, który jest mobilny, jest rura teleskopowa, elastyczna i zestaw końcówek. Cały odkurzacz ma pokaźne rozmiary, ale montuje się go na stałe w jednym miejscu, więc nam to nie przeszkadza. Najczęściej się go wiesza na ścianie w piwnicy, lub na strychu, gdyż generuje spory hałas mogący przeszkadzać domownikom. Odkurzając pomieszczenia, słyszymy jedynie szum wydostający się z rury ssącej. Korzystanie z takiego odkurzacza, wymaga zamontowania niewielkich kontaktów w każdym pomieszczeniu w celu podpięcia rury. To jedyne niedogodności związane z centralnym odkurzaczem.

W biurowcach liczących po kilkanaście, lub kilkadziesiąt pięter, żadna sprzątaczka nie będzie ze sobą wozić odkurzacza, bo to mało ekonomiczne rozwiązanie. Dzięki centralnym odkurzaczom, wystarczy im jedynie rura ssąca i końców do sprzątania ciężko dostępnych miejsc.