Specjalistyczne maszyny CNC

Dzisiejszy rynek oferuje nam wszechstronne centra obróbcze, które obecnie są wykorzystywane w wielu branżach przemysłowych takich jak modelarstwo, produkcja mebli oraz stolarki budowlane. Najpopularniejszą i najbardziej wykorzystywaną na rynku jest frezarka, która zajmuje się przede wszystkim cięciem drewna, a także modyfikowaniem struktury różnego rodzaju tworzyw.

Rodzaje maszyn przemysłowych CNC

maszyny obróbcze cncNiewątpliwie największą zaletą przemysłowych maszyn CNC jest łatwość ich konfiguracji oraz prostoty obsługi. Narzędzia te są niezastąpione, ponieważ posiadają wszechstronne zastosowanie i perfekcyjną budowę, która umożliwia cięcie nawet najbardziej trwałych materiałów. Wyposażone są one w solidne głowice, stoły obrotowe, solidne bramy i inne urządzenia, które usprawniają ich pracę. Maszyny obróbcze CNC posiadają wiele swoich rodzai o innej konstrukcji, modyfikacji oraz układzie osi. Najpopularniejszą z nich jest maszyna obróbcza alfa, która wyposażona jest w 7 osi interpolowanych oraz posiada konstrukcje bramową. Jest ona wykorzystywana do obróbki elementów konstrukcji drewnianych takich jak dachy, czy też ściany szkieletowe. Kolejną z nich jest beta, która posiada 9 osi interpolowanych oraz zawiera konstrukcję kolumnową, a dzięki głowicy 4-wrzecionowej możliwe jest przyspieszenie czasów obróbczych przy pomocy różnych narzędzi. Wykorzystywana jest przede wszystkim do produkcji niewielkich elementów takich jak krzesła, stoły, czy łóżka. 

Technologia ta dała możliwość precyzyjnego, powtarzalnego oraz wydajnego obrabiania praktycznie każdego rodzaju materiału. W dzisiejszych czasach praktycznie każda firma zajmująca się produkcją przemysłową i ma liczącą się pozycję na rynku posiada wśród swoich maszyn obrabiarkę lub nawet całe centrum obróbcze.