Smaczne i zdrowe syropy

Świetną alternatywą dla wszystkich słodzonych napojów są naturalne soki. Jednakże one też powinny być spożywane w określonej ilości. Zdecydowanie są zdrowsze od soków słodzonych cukrem. Dlatego najlepsze są takie, które zrobimy samodzielnie.

Zdrowe soki i syropy

syropy naturalneOczywiście najlepsze syropy oraz soki naturalne są takie, które samodzielnie przygotowujemy. Zazwyczaj w okresie letnim, kiedy jest sezon na maliny oraz inne owoce przygotowujemy właśnie soki i zaprawy na zimę. Najczęściej takie syropy naturalne kupujemy w sklepach ze zdrową żywnością. Oczywiście w lepiej zaopatrzonych aptekach także znajdziemy naturalne soki i syropy. Oprócz soku malinowego, którego używamy bardzo często w okresie zimowym kupujemy także soki z jeżyn oraz aronii. Wszystkie naturalne soki oraz syropy są dobre nawet do słodzenia herbaty. Przede wszystkim powinny być one naturalne czyli nie powinny zawierać konserwantów oraz barwników. Takie informacje zazwyczaj są zawarte na opakowaniach czyli w tym wypadku na etykietach butelek. Takie naturalne soki mogą być mętne lecz nie jest to oznaka zepsucia lecz rzecz naturalna. Cena za butelkę syropu naturalnego po co to około 10 do 15 zł. Oczywiście takie syropy, które przygotowujemy samodzielnie w domu wyjdą zdecydowanie taniej niż te, które chcemy kupić w sklepie. Też samodzielnie przygotowane soki są w 100% naturalne i tutaj mamy pewność, że pijemy czysty sok.

Moda na zdrową żywność stała się bardzo popularna od kilku lat. Zdrowie odżywianie to smaczne i zbilansowane posiłki.  Z pewnością osoby, które zdrowo się odżywiają nie piję gazowanych i słodzonych napojów. W razie ochoty na coś słodkiego sięgają po naturalne soki, które nie są słodzone cukrem. Takie soki lub syropem można kupić oczywiście w sklepach ogólnospożywczy klub ze zdrową żywnością. Można je także przygotować samodzielnie w domu.