Skuteczna zabudowa tarasu

W starym budownictwie raczej nie uświadczymy dużych tarasów, gdyż są one domeną nowoczesnych obiektów budowlanych. Możemy kupić mieszkanie z tarasem na ostatnim piętrze apartamentowca lub dom jednorodzinny z przyściennym tarasem.

Co można zrobić z tarasem?

zabudowa tarasu zadaszeniemJedni z nas mają obszerne tarasy, na których z powodzeniem można urządzać przyjęcia, a inni natomiast bardziej skromne, które przypominają duże balkony. Jednak bez względu na rozmiar, zawsze tara można nieco zmodyfikować. Przede wszystkim stosowane są specjalne zadaszenia lub nawet buduje się w nich ogrody zimowe. Jednak nas tu bardziej interesuje zabudowa tarasu zadaszeniem. Dzięki niemu można z niego korzystać niemalże przez cały rok. Najczęściej są stosowane zadaszenia w wersji pergoli, które można składać i rozkładać. Taka konstrukcja z pewnością nada temu miejscu wyjątkowego charakteru i sprawi, że będzie ono funkcjonalne. Podstawą takiej konstrukcji są przeważnie mocne profile ze specjalnego aluminium, które pomimo, że są lekkie, to cechuje je wysoką wytrzymałość i odporność na działanie wilgoci. Kolejną częścią pergoli jest dach, który może być wykonany z mocnej i wielowarstwowej tkaniny technicznej, odpornej na działanie promieni słonecznych czy ruchomych paneli aluminiowych, które są wyposażone w funkcję płynnej regulacji kąta nachylenia. Takie zadaszenie będzie jeszcze lepiej spełniać swoje zadanie jeżeli zostanie wyposażone w system zintegrowanego oświetlenia LED, rolowane przesłony czy szklaną zabudowę boczną.

Obsługa takiego zadaszenia tarasu jest banalnie prosta, bo odbywa się dzięki niewielkiemu pilotowi, którym można zdalnie sterować funkcjami pergoli. To bardzo wygodne rozwiązanie, które zapewnia nam komfort, ochronę przed czynnikami atmosferycznymi, a także nieco luksusu we własnym domu.