Rytmika i melodia języka angielskiego

Język angielski ostatnimi czas stal się prawie że językiem obowiązkowym. Szczególnie wśród młodego pokolenia. Dlatego dobrze jest zadbać o jego naukę już od najmłodszych lat. Język angielski dla dzieci nie jest tak trudny do przyswojenia jak dla ludzi dorosłych. Szczególnie jeżeli są nauczane metodą odpowiednio dobraną do ich etapu rozwoju.

Szkoła języków obcych Katowice to idealne miejsce do nauki angielskiego dla dzieci

Kurs języka angielskiego dla najmłodszych powinien być tak zaprojektowany, aby dziecko odczuwało go jako zabawę, a nie obowiązek. Dlatego powinniśmy się udać do najlepszej do wyspecjalizowanej placówki typu szkoła języków obcych Katowice, która przedstawi nam swoje metody nauczania. W okresie wczesnoszkolnym najlepszą metodą jest nauczanie bez podręcznikowe. Jest to technika, w której nauczyciel przez całą lekcję opowiada i angażuje dzieci w ćwiczenia bez używania tekstów pisanych.

szkoła języków obcych KatowiceNauczyciel musi być do takich lekcji bardzo dobrze przygotowany, aby cały program przekazywać „z głowy”, bez sięgania po pomoce. Dzięki tej metodzie dzieci szybko przyswajają odpowiednią wymowę angielskich słówek, a także uczą się jak poprawnie akcentować je w zdaniu. Strategia nauczania opiera się przede wszystkim na naśladownictwie i powtarzaniu. Dziecko, które wypracuje sobie takie wzorce nie będzie miało w przyszłości problemów z komunikowaniem się w obcym języku. To, co dorosłemu wydaje się najtrudniejsze czyli powtórzenie „melodii języka”, dla dziecka jest wtedy najłatwiejszą częścią. Nauka słówek odbywa się przy okazji. Dziecko mimochodem zapamiętuje znaczenie słów, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Odpowiednio dobrany kurs języka będzie też korzystał z ćwiczeń muzycznych i rytmiki. Maluch o wiele łatwej nauczy się nowych słów, jeżeli pozna je poprzez rymowany wierszyk, czy piosenkę. Ponadto takie zabawy wytarzają w grupie atmosferę swobody i zaufania, pozwalają sprowadzić pierwszy kontakt z językiem do czegoś zabawnego i przyjemnego, co sprawi, że dziecko nie będzie odczuwać presji, a w przyszłości, język angielski będzie mu się kojarzył z czymś naturalnym. Rozpoczęcie nauki języka angielskiego w wieku wczesnoszkolnym pozwoli dziecku na uzyskanie lepszych rezultatów w przyszłości.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://ence.pl