Rodzaje suszarni do zboża

Ze względu na bardzo zmienne warunki pogodę w Polsce, sporym problemem  może być osuszenie plonów przed ich przechowywaniem czy też sprzedażą. Tymczasem, gdy nie zadbamy o ich właściwe osuszenie, podczas przechowywania mogą się one po prostu popsuć. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest zakup odpowiednej suszarni.

Jak sprawnie osuszyć zboże?

suszarnie daszkowe do zbożaSporym problemem, biorąc pod uwagę nasz klimat, jest właściwe osuszenie płodów rolnych, w tym zboża, przed ich przechowywaniem. Tymczasem, jeżeli nie zadbamy o właściwe osuszenie zboża może to spowodować, że  w czasie przechowywania ulegnie ono zepsuciu. Biorąc pod uwagę bardzo zmienną pogodę  w Polsce, jedynym rozwiązaniem są suszarnie daszkowe do zboża. Takie suszarnie, nadają się zarówno do osuszania zbóż, jak również i na ziaren kukurydzy. Są one dostępne w wielu różnych wersjach, zarówno mobilnych, jak i stacjonarnych. Co więcej, przed zakupem takiej suszarni nie jest wymagane staranie się o jakiekolwiek pozwolenie na budowę, dzięki czemu na zakup suszarni decyduje się coraz więcej rolników. Staje się to tym bardziej widoczne, odkąd zaczęły pojawiać się na rynku suszarnie daszkowe używane, które są zazwyczaj znacznie tańsze od tych nowych. Należy oczywiście również brać pod uwagę rodzaj zasilania naszej suszarni do zbóż. Mogą być one zasilane energią elektryczną, lub też na przykład olejem opałowym. Tym zasilania należy dostosować do tego, jak często chcemy korzystać z danej suszarki do zbóż, aby nie narazić się na duże rachunki za energię.

Zboże zanim będzie mogło być przechowywane, wymaga odpowiedniego osuszenia. Suszenie zboża trwa jednak zbyt długo, dlatego warto wyposażyć się rozwiązania, umożlwiające mechaniczne osuszanie zboża. Mowa tutaj o różnego rodzaju suszarniach.