Rodzaje odbojów do regałów

Wiele firm zajmuje się magazynowaniem i przechowywaniem wytworzonych przez siebie towarów. Nie zawsze dystrybucja jest w stanie zapewnić sprzedaż produktów od razu po tym, gdy zjadą one z linii produkcyjnej, czasem trzeba też poczekać na skompletowanie dużego zamówienia lub przetransportować coś do innego oddziału lokalnego.

Jak zabezpieczyć regały magazynowe?

odboje do regałów magazynowychW takich sytuacjach przydają się magazyny, które wypełnione są regałami z produktami. Nie są to jednak regały sklepowe, które wszyscy dobrze znamy z marketów. Znajdują się na ich towary, które zazwyczaj poukładane są na paletach, a do ich przewożenia używa się wózków widłowych. Aby umożliwić sprawne manewrowanie takimi wózkami, trzeba zabezpieczyć regały specjalnymi odbojami. To gumowe lub metalowe nakładki, dzięki którym wózek, nawet gdy uderzy w regał, nie przewróci go, ani nie zniszczy. Można w ten sposób uchronić się przed ogromnymi stratami, gdyż przewracając jeden regał, kolejne mogą zachować się niczym kostki domina, generując przy tym zniszczenia, które mogą pogrążyć naszą firmę w ruinie. Jeżeli chcemy kupić odboje do regałów magazynowych to warto zainteresować się produktami od krajowych producentów. Wiele firm zapewnia obecnie ciekawe systemy bezpieczeństwa dla takich firm jak nasze, które muszą borykać się z problemem uderzania w regały przez wózki widłowe oraz ich operatorów.

Dzięki takim odbojom będziemy mogli zapewnić wysoki komfort pracy naszym magazynierom. Nawet w przypadku pomyłki uda się im uniknąć poważnych strat, dlatego praca będzie zdecydowanie mniej stresująca, niż w przypadku, gdyby takiego rozwiązania nie było. Odboje zwykle są dobrze widoczne i umieszcza się je na wysokości, na której wózek może uderzyć w regał, na przykład podczas wykonywania manewru cofania.