Renowacja starej porcelany farbami

Od kilku lat prowadzę swoją małą pracownię artystyczną. Uwielbiam odnawiać różnego rodzaju przedmioty i dawać im nowe życie. Moi bliscy od wielu lat przynoszą mi przedmioty, które miały trafić na śmietnisko. Znają moją pasję i wiedzą, że z każdego przedmiotu zrobię coś wyjątkowego.

Trwała farba do porcelany

farby do porcelanyMoja pasja zaczęła się od renowacji starych mebli. Wiele godzin spędzałam na odmalowywaniu i tapicerowaniu starych foteli i puf. Jednak nie tylko interesowałam się renowacją mebli. Od rodziny dostawałam różnego rodzaju przedmioty, które odnawiałam. Jednak przełomowy moment nastąpił gdy moja babcia przyniosła mi swoją starą porcelanową zastawę, którą dostała za młodu od dobrej znajomej na urodziny. Zastawa była mocno zużyta, a babcia przy remoncie kuchni robiła porządki w szafie i ją znalazła. Poprosiła mnie abym odnowiła cały zestaw, bo prezent wiele dla niej znaczy, a nie chce go wyrzucać na śmieci. Oczywiście pomysł bardzo mi się spodobał i wiedziałam, że dla babci zastawa musi bardzo dużo znaczyć. Aby fachowo zająć się renowacją poczytałam trochę o sposobach renowacji porcelany. Tak natrafiłam na farby do porcelany, które miały pomóc mi w odnowieniu zastawy. Farby do porcelanowych naczyń doskonale dekorują i odświeżają materiał. Należy jednak pamiętać o kilku podstawowych czynnościach. Między innymi odtłuszczeniu malowanej powierzchni, dokładnym pomalowaniu oraz odpowiednim utrwaleniu farby. Farby są bardzo trwałe i wydajne. Dostępne w wielu różnych kolorach dają wiele możliwości i łatwo się nakładają. Wykonując te trzy czynności nasze porcelanowe naczynia powinny na nowo zacząć zachwycać swoim oryginalnym wyglądem. Ja postanowiłam namalować na zastawie kwiatowy wzór. Babcia bardzo lubi maki i właśnie te kwiaty malowałam na każdym naczyniu. Białe tło a na nich czerwone piękne maki. Miałam nadzieję, że babci się spodoba.

Gdy już skończyłam byłam bardzo zadowolona z efektów swojej pracy. Z niepokojem czekałam na reakcję babci. Jednak i ona była zachwycona i niezwykle wzruszona tym co zrobiłam z jej starą zastawą. Zapowiedziała, że zaprosi koleżankę na poczęstunek i zastawi stół właśnie tymi naczyniami.