Regularna walka z pasożytami u kota

Robaki, które dotykają układ pokarmowy naszego pupila to częsty problem. Dotyczy on kotów wychodzących, ale również tych niewychodzących. Odpowiednia profilaktyka i nasze szybkie reakcje pozwolą nam na odpowiednie zadbanie o zdrowie kota, ponieważ robaki mogą spowodować innego rodzaju choroby zwierzęcia. 

Istotna odrobaczania pupila domowego

odrobaczanie kotaTuż obok regularnych szczepień oraz dbałości o odpowiednią dietę kota musimy pamiętać, iż kluczowe jest odrobaczanie kota. Dzięki temu będziemy chronić naszego pupila przed różnego rodzaju chorobami, a także nas i naszą rodzinę przed zarażeniem pasożytami wewnętrznymi. W związku z tym, iż kocięta są najbardziej narażone na pasożyty układu pokarmowego są one od razu odrobaczane przed pierwszymi szczepieniami. Taki mały kotek często potrafi zarazić się pasożytami z mleka matki, dlatego tak ważne jest zastosowanie działań profilaktycznych, abyśmy uniknęli niemiłych doświadczeń i szybkiej choroby młodego kota. Następnie kurację odrobaczającą powtarzamy co dwa tygodnie, aż kot ukończy około 15 tydzień życia. Dorosłego kota należy odrobaczać minimum cztery razy w roku, a przy okazji zwracać uwagę na to czy nie potrzeba nadprogramowej profilaktyki. Pamiętajmy też, iż odrobaczamy kota na tydzień przed szczepieniem, a nie w odwrotnej kolejności. Róbmy to niezależnie czy kot biega po podwórku, czy nie, gdyż znosimy pasożyty również na podeszwach naszych butów, a w ten sposób może się zarazić..

Kiedy adoptujemy kota musimy być gotowi na to, iż będzie trzeba o niego dbać poprzez regularne szczepienia, a także odpowiednia dietę. Jedną z istotniejszych rzeczy jest również odrobaczanie pupila, o którym często zapominamy i zdarza się, iż robimy to nieregularnie albo jak pojawiają się problemy. Dbajmy o naszego domownika.