Regały montowane w wielu punktach sklepu

Bez regałów sklepowych nie mógłby się obejść żaden większy sklep oraz market samoobsługowy. Dzięki ich wielu wersjom oraz modelom możliwe jest dopasowanie wnętrza sklepu do oferowanego przez właściciela asortymentu, oraz ergonomiczne rozmieszczenie słupków, oraz półek, tak aby wnętrze sklepu spełniało najwyższe standardy obsługi klienta.

Jakie regały spotkamy w sklepach?

regały sklepowe metaloweJednym z najczęściej spotykanych rodzajów regału jest regał przyścienny. Może być on wykonany zarówno z metalu, jak i z drewna lub tworzywa sztucznego. Regały sklepowe metalowe zawierają najczęściej półki wiszące, na których możemy układać cięższy towar. Jednym z wyróżniających się modeli regałów są modele przeznaczone do ustawiania alkoholi. Mogą być wykonane z metalu lub być pokryte specjalnymi obudowami z tworzyw, lub płyt. Często również natykamy się na regały warzywnicze, dostosowane do umieszczania na nich specjalnych skrzynek. Regał taki jest pochylony, a skrzynki utrzymują się na nim dzięki zamontowaniu specjalnego ogranicznika. Kolejnym rodzajem popularnych regałów występujących w sklepie są półki chłodnicze. Regał chłodniczy posiada własny moduł chłodzący i jest sprzedawany jako jedna całość. Dzięki zastosowaniu podświetlenia oraz przeźroczystych szyb, towar jest dobrze widoczny dla klienta. Regały chłodnicze możemy także łączyć w ciągi, co ułatwia utworzenie stoiska z nabiałem w markecie lub większym sklepie.

Regały sklepowe są dostosowane do montażu tak zwanych listw cenowych, dzięki którym możemy dowiedzieć się o cenie, jaką przyjdzie nam zapłacić za dany produkt. Półki regałów często posiadają odbojnice, zapobiegające niespodziewanemu zsunięciu się towaru na ziemię. Dotyczy to szczególnie półek pochylonych, gdzie towar jest wykładany wysoko.