Projektowanie aplikacji mobilnych na zaliczenie

Kiedy wybierałam się na studia to wybrałam informatykę z wielu względów. Wiedziałam, ze to przyszłościowy kierunek i na pewno znajdę prace w zawodzie, z której będę mogła się utrzymać. Dodatkowo zawsze dobrze radziłam sobie z informatyką, więc nie robiłam niczego na siłę, a ni wbrew moim zainteresowaniom.

Projektowanie aplikacji mobilnych to też wizualność

projektowanie aplikacji mobilnychMiałam nadzieję, ze wszystko pójdzie po mojej myśli. Szczególnie interesowało mnie tworzenie aplikacji mobilnych. Uważałam, ze to w nich tkwi przyszłość nowych technologii. Sama mam kilka aplikacji ściągniętych na swoją komórkę, z których często korzystam. Chciałam zatem sama takie wykonywać. Bardzo się zatem ucieszyłam, kiedy na zajęciach wykładowca powiedział nam, ze na zaliczenie będzie tworzenie aplikacji na androida lub ios. Sama oczywiście wybrałam pierwszy system, bo z niego korzystam i uważam, ze jest bardziej funkcjonalny i lepszy do kodowania. Nie miałam jednak pomysłu na to czego może dotyczyć moja aplikacja, a tematy nie mieliśmy narzuconego. Postanowiłam na coś kobiecego, czyli na kosmetyki. Większość studentów z którymi mam zajęcia to chłopacy, więc na pewno wymyślą coś związanego z motoryzacją, piłką nożną czy czymś podobnym. Moja aplikacja na pewno będzie się wyróżniała. Projektowanie aplikacji mobilnych to też sfera wizualna z którą szło mi gorzej, a przecież aplikacja o kosmetykach musi ładna.

Prosiłam więc swoje koleżanki o pomoc w wyborze kolorów i kształtów. Wtedy moja aplikacja wyglądała bardzo ładnie i dobrze się sprawowała. Na zaliczeniu dostałam ocenę bardzo dobrą. Bardzo się z tego cieszę, bo trochę się obawiałam, czy mój projekt się sprawdzi.

Źródła informacji:

http://www.yarmobile.com