Profesjonalny car detailing

O detailingu głośno się zrobiło kilkanaście lat temu, kiedy to pojawił się w Polsce pierwszy salon z tej branży. Jednakże pierwsze takie miejsca powstały w Wielkiej Brytanii, skąd szybko się rozprzestrzeniły na inne rynki europejskie.

Jakie usługi są w ramach auto detailingu?

warszawa detailingIdeą car detailingu jest profesjonalne dbanie o pojazd w celu zwiększenia jego wartości rynkowej. Głównie skupia się on wokół czyszczenia, renowacji lakieru lub tapicerki, a także zabezpieczaniu powłoki lakierniczej. Jeżeli interesują nas fachowe usługi w tym zakresie, to w mieście Warszawa detailing jest bardzo popularny, w związku z czym możemy tu znaleźć przynajmniej kilka salonów działających w tej branży. Przeważnie korzystają z nich osoby posiadające samochody o wartości powyżej stu tysięcy złotych, gdyż przy mniej wartościowych pojazdach wykonywanie takich zabiegów jest mniej opłacalne. Wynika to z faktu, że ich ceny są dość wysokie, ale za to dają spektakularne efekty. Do głównych zabiegów realizowanych w ramach auto detailingu należy nakładanie powłok ceramicznych, które po wyschnięciu tworzą twarda warstwę chroniąca lakier przed zarysowaniami, zadrapaniami, odpryskami czy też przebarwieniami. Inna metodą ochrony lakieru jest oklejanie samochodu specjalną bezbarwną folią ppf, która posiada właściwości samoregulujące pod wpływem działania źródła ciepła. Jej nałożenie zajmuje od dwóch do pięciu dni, ponieważ jest aplikowana częściami i wymaga dużej staranności, aby idealnie przylegać do lakieru.

W Polsce już od wielu lat jest duże zainteresowanie usługami car detailingowymi, ponieważ w znaczącym stopniu podnoszą wartość rynkową pojazdu. Przy drogich autach jest to doskonała inwestycja, dzięki które można znacznie drożej sprzedać pojazd. Jednakże car detailing, przede wszystkim, zapewnia idealny wygląd auta.