Poszukiwania ciepłych śpiworów na podróż

 

Podróże to moja prawdziwa pasja. Jednak nie dla mnie luksusowe hotele i strefa SPA. Jeśli już podróżuje najczęściej wybieram nieoczywiste szlaki i miejsca, gdzie rzadko zaglądają typowi turyści. Najczęściej śpię wtedy pod gołym niebem albo wybieram tanie pokoje wieloosobowe w schroniskach. W takiej sytuacji bardzo często przydaje się śpiwór. Szczególnie, gdy podróżuje jesienią lub wiosną.

Potrzebowałam ciepłego śpiwora Snugpak

ciepły śpiwór snugpakOstatni mój śpiwór był już dosyć mocno zniszczony, dlatego postanowiłam kupić sobie nowy. Zależało mi na tym, aby był on niezwykle solidny i ciepły. Powinien on wytrzymać przynajmniej kilka sezonów i to biorąc pod uwagę, że naprawdę często podróżowałam i eksploatowałam taki sprzęt. Po dłuższym zastanowieniu zdecydowałam się wybrać ciepły śpiwór Snugpak. Wiedziałam, że śpiwory tej firmy są rekomendowane przez podróżnych. Przede wszystkim dlatego, że bardzo dobrze trzymały ciepło nawet przy temperaturach do minus dwunastu stopni Celsjusza. To dlatego, że w śpiworze znajduje się lekka membrana, która zatrzymuje nawet do 15% ciepła wydzielanego przez ciało. Zarówno środek śpiwora, jak i jego zewnętrzna powłoka wykonana jest z hipoalergicznego i ciepłego materiału, co zdecydowanie pozytywnie wpływa na komfort snu. Dodatkowym plusem był także kaptur ze ściągaczami. Zdecydowałam się zakupić ten śpiwór w jednym ze sklepów sportowych.

Jego cena była bowiem bardzo przystępna, a wszystkie jego cechy gwarantowały mi, że bardzo dobrze sprawdzi się on nawet podczas górskich wędrówek oraz zimą. Niespełna dwa tygodnie po dokonaniu zakupu, udałam się w pierwszą podróż z tym śpiworem i byłam bardzo zadowolona. Dużą jego zaletą było także to, że do śpiwora dołączony był worek kompresyjny, dzięki czemu po złożeniu śpiwór zajmował mało miejsca.