Postanowiłem zainwestować w farmę fotowoltaiczną

W mojej firmie korzystam z najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych. Zajmuję się produkcją przetworów i mam całkiem spory rynek zbytu, ale największym powodem do dumy jest moja przetwórnia, albo raczej fabryka przetworów. Pracuje w niej kilkudziesięciu ludzi, którzy angażują się w to co robią. Cały zakład zasilany jest prądem z paneli fotowoltaicznych.

Kupiłem dużą działkę i zamówiłem ogniwa fotowoltaiczne

instalacje fotowoltaiczne dla firm bydgoszczOgniwa fotowoltaiczne doskonale działają w mojej fabryce. Pokrywają one praktycznie całą powierzchnię dachu i są w stanie wyprodukować prąd realizujący zapotrzebowanie dużej części produkcji. Więcej ogniw po prostu nie można było już zamontować. Postanowiłem pójść o krok dalej i zainwestować pieniądze w farmę fotowoltaiczną. Zadzwoniłem do producenta ogniw oferującego instalacje fotowoltaiczne dla firm Bydgoszcz i umówiłem się na spotkanie w sprawie wykonania dla mnie mini elektrowni. Omówiliśmy wszystkie szczegóły związane z taką inwestycją i mogłem wszystko na spokojnie przeanalizować. Stwierdziłem, że na produkcji prądu można nieźle zarobić, więc poszukałem ogromnej działki przemysłowej. Kupiłem działkę o powierzchni dwóch hektarów. Jako, że położona jest obok autostrady to zapłaciłem za nią niewiele. Potem jeszcze raz skontaktowałem się z firmą i zamówiłem panele słoneczne. A dzisiaj jestem jednym z największych producentów prądu w regionie. Zamówiłem tysiąc ogniw fotowoltaicznych, za co zapłaciłem ogromne pieniądze.

Sporo zainwestowałem w produkowanie prądu i mam nadzieję, że w ciągu kilku lat odzyskam zainwestowane pieniądze. Prąd produkuję dla elektrowni, która kupuje go ode mnie po naprawdę dobrej stawce. Stawkę negocjowałem indywidualnie, bo przy takiej dużej produkcji można uzyskać o wiele lepsze warunki odkupienia energii elektrycznej.