Popularne taśmy do pakowania

Pakowanie dużej i ciężkiej palety nie należy do łatwych zadań, gdyż od sposobu w jaki to zrobimy, zależy bezpieczeństwo załadunku. Zwykłe, szare taśmy klejące nie poradzą sobie z dużym ciężarem, dlatego konieczna jest bardziej wytrzymała.

Z czego są wykonane taśmy PP?  

taśma ppW firmach, które świadczą usługi przeprowadzek, poza dobrym i pojemnym samochodem ciężarowym, potrzebne są specjalne taśmy i pasy zaciskowe, którymi utrzymamy załadunek na swoim miejscu w trakcie jazdy. Najczęściej wykorzystują w tym celu grube pasy z metalowymi klamrami, ale są one ciężkie i mało poręczne. Lepszym rozwiązaniem jest popularna taśma PP wykonana z polipropylenu, która jest odporna na rozciąganie i może unieść ciężar nawet do dziewięciuset kilogramów. Jest ona bardzo lekka i łatwa w zastosowaniu. Możemy ją połączyć ze sobą na kilka sposobów, a mianowicie stosując specjalne klamry metalowe, druciane, albo plastikowe, lub zapinki zaciskowe. Jednak najtrwalszym sposobem, będzie zgrzanie jej końców przy użyciu specjalnego urządzenia. W taki sposób łatwo i szybko, zabezpieczymy ciężkie pudła kartonowe, skrzynie drewniane, palety z załadunkiem, czy zepniemy razem materiały budowlane. Ważny jest materiał z jakiego taśma jest wykonana, ponieważ gwarantuje to, że nie będzie się ona naciągała, a jedynie będzie napinać na pakowanym ładunku. Posiada ona najczęściej grubość niecałego centymetra i jest nawinięta na poręczną rolkę o długości tysiąca stu metrów. Jej szerokość to dziewiętnaście milimetrów.

Jeżeli pakujemy towar na paletę, to taśma plastikowa będzie konieczna do zabezpieczenia załadunku. Możemy ją zastosować do pakowania palety o ciężarze maksymalnie dziewięciuset kilogramów. Najczęściej jest sprzedawana w kolorze białałym, ale znajdziemy też czarne taśmy.