Pomoc dla niepełnosprawnych

 

W dzisiejszych czasach już praktycznie we wszystkich miejscach publicznych jest bardzo dużo udogodnień dla niepełnosprawnych. Dzięki temu mogą oni bez problemu udać się do lekarza czy urzędu i samodzielnie załatwiać swoje sprawy, a dotyczy to głownie osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Nowoczesny sprzęt inwalidzki

skuter elektryczny inwalidzkiJak się okazuje bardzo dużo osób, które jeżdżą na wózkach inwalidzkich są bardzo zmęczone, gdyż nieustannie muszą oni poruszać koła za pomocą własnych dłoni co jak wiadomo przy dłuższej trasie jest bardzo męczące, szczególnie jeżeli droga po jakiej się poruszają wiedzie ku górze, to wtedy ten wysiłek jest bez wątpienia bardziej intensywny. Dlatego też osoby takie mogą być bardzo zmęczone nawet wtedy, gdy chcą wyjść z domu po drobne zakupy. W związku z tym wiele towarzystw, które zajmują się pomocą dla niepełnosprawnych osób zakupiło skuter elektryczny inwalidzki, które będą rozdane najbardziej potrzebującym osobom. W szczególności będą to osoby w podeszłym już wieku, które nie mają już dość siły, aby samodzielnie się poruszać po chodnikach. Dzięki takim skuterom elektrycznym zdecydowanie będą oni mogli częściej pokazywać się na mieście, gdyż taki skuter to niesamowite udogodnienie i warto dodać, ze maja one pakowne koszyki, więc osoby będą mogły jeździć same po większe zakupy. Jest to również bardzo bezpieczny środek transportu, gdyż spełnią wszystkie niezbędne normy,a  przy tym nie zanieczyszcza środowiska bo jest w pełni elektryczny.

Jak widać nowoczesna technologia w dzisiejszych czasach może bardzo pomóc wielu osobom, szczególnie tym niepełnosprawnym. Koszt takiego elektrycznego wózka to kilka tysięcy złotych, więc osoby starsze nie byłyby w stanie samodzielnie go sobie zakupić, a tak mają go za darmo od fundacji.