Polimerowanie wykładzin z pcv

 

Nic tak nie zwraca na siebie uwagi w pomieszczeniu jak podłoga. Nawet jeśli ściany będą najpiękniejsza a podłoga zniszczona to efekt całkowity wnętrza będzie słaby. Dlatego warto dbać o posadzki, o ich dobrą kondycję aby jak najdłużej były w świetnym stanie. Dziś jest to możliwe dzięki wielu prostym zabiegom. Do tego nie tylko przedłużają ich żywotność ale także zabezpieczają ich powierzchnię.

Pokrywanie wykładzin polimerami

profesjonalna polimeryzacja wykładzin pcvSprawdzonym sposobem na chronienie powierzchni posadzek i ich konserwowanie profesjonalna polimeryzacja wykładzin pcv. Zabieg ten polega na nałożenie warstw polimeru na twarde powierzchnie. Dzięki temu otrzymujemy powierzchnie bardziej odporną na mechaniczne uszkodzenia, trwałą a także łatwą w czyszczeniu. Polimery poprzez swoje właściwości zamykają pory wykładziny. To chroni ją prze wnikaniem zanieczyszczeń do wnętrza. Podstawą do przeprowadzenia polimeryzacje jest odpowiednie przygotowanie powierzchni. Powinniśmy oczyścić ją z zabrudzeń ale także z pozostałości starych warstw polimeru. Należy także przeprowadzić neutralizację pH powierzchni. W tym celu wystarczy po prostu przemyć podłogę wodą. Na tak przygotowaną powierzchnię możemy zacząć nakładając polimer. Nakładamy go warstwami a więc jest to proces, który należy powtarzać w zależności od potrzeby. Kolejną warstwę nakładamy po wyschnięciu poprzedniej. Na końcu należy już tylko utwardzić polimer i gotowe.

W ten sposób przez wiele lat będziemy mogli cieszyć się piękną i błyszczącą wykładziną. Polimeryzację można przeprowadzać raz na kilka lat. Jej dodatkowym atutem jest anty poślizgowość. Dlatego proces ten często wykonuje się w pomieszczeniach użyteczności publicznej. Poprzez wieloletni użytek niszczy się nie sama wykładzina ale warstwa zabezpieczająca.