Polecane gniazdko dla niemowlaka

O tym, co trzeba kupić dla nowo narodzonego dziecka, najlepiej wiedzą już doświadczeni rodzice. W przypadku świeżo upieczonych lub tych, którzy dopiero oczekują na narodziny malucha, przeważnie jest mały dylemat związany z kompletowaniem wyprawki.

Do czego służą gniazdka dla niemowląt?

gniazdo kokon dla niemowlakaWielu rodziców zadaje sobie pytanie – co jest niezbędne do kupienia dla dziecka? Jedni chcą kupić tylko to, co jest faktycznie niezbędne, a inni kupują to co jest zalecane lub polecane. Bez względu, do której grupy należymy, to na pewno należy kupić łóżeczko ze szczebelkami, komplet ubranek w nieco większym rozmiarze, butelki ze smoczkami czy wózek. Nie mniej jednak to nie wszystko, ponieważ bardzo przydatne jest gniazdo kokon dla niemowlaka, które idealnie się sprawdzi już od pierwszych dni. Kokony są pewnego rodzaju małymi materacykami z podwyższonymi brzegami, dzięki czemu dziecko z niego nie wypadnie. Oczywiście w kokonie można zostawić jedynie dziecko, które nie potrafi się jeszcze samodzielnie przemieszczać ani siadać. Dla niektórych rodziców, gniazdko jest niezastąpione, kiedy z dzieckiem śpią, ponieważ chroni go przed przypadkowym przygnieceniem czy zakryciem. Jednakże głównie są one wykorzystywane jako bezpieczne miejsce do spania dla malucha, gdyż mają w nich ciepło i ciasno, czyli tak jak miały w brzuszku mamy. Warto zaznaczyć, że gniazdka mają jeden, uniwersalny rozmiar, który pasuje dla noworodka oraz  niemowlaka do około czwartego – szóstego miesiąca życia. Później może służyć jako mata do zabawy.

Jeżeli chcemy dla swojego dziecka kupować tylko to, co niezbędne, to warto zainwestować w kokon dla niemowlęcia, gdyż będzie przydatny od pierwszych chwil życia. Nie jest on drogi, a do tego łatwo dostępny w sklepach z akcesoriami dla niemowląt.