Polecana guarana w proszku

Niewiele jest takich osób, które zaraz po przebudzeniu odczuwają przypływ energii i są gotowe do tego, aby aktywnie zacząć dzień. Zazwyczaj potrzebujemy nieco czasu, aby się obudzić i zazwyczaj sięgamy po ciepły napój, jakim jest kawa. Powinna nas pobudzić, ale nie zawsze jej działanie jest wystarczające. Coraz więcej osób sięga po guaranę, która wydaje się być dużo bardziej skuteczna niż poranna kawa. Czy faktycznie tak jest?

Co warto wiedzieć na temat guarany?

guarana w proszku cenaJuż jakiś czas temu odkryto zdrowszą alternatywę dla tradycyjnej kawy. Guarana to ziarno amazońskiej rośliny mające mniej właściwości drażniących. Jej stymulujące właściwości są łagodniejsze, ale za to działają dłuższy czas niż w przypadku kawy. Głównym składnikiem jest guaranina, która pod względem struktury chemicznej jest tym samym co kofeina. Substancje pobudzające znajdujące się w guaranie są wolniej przyswajane przez organizm, dlatego pobudzenie jest równomierne i długotrwałe. Dużo więcej właściwości ma guarana w proszku cena wcale nie jest wyższa niż w przypadku dobrej jakości kawy. Guarana nie tylko pobudza metabolizm, ale również wspomaga odchudzanie. Badania wykazały, że zmniejsza ryzyko zawału serca i udaru. Guarana dostarcza organizmowi dużą dawkę przeciwutleniaczy i substancji mających działanie antybakteryjne. Zwiększa odporność i wpływa korzystnie na układ krwionośny. Bez wątpienia warto pić codziennie napój z guarany, który nie tylko pobudzi nas do działania, ale także zadba o nasz organizm.

Nie da się ukryć, że większość osób potrzebuje każdego dnia czegoś, co doda energii i pozwoli zacząć dzień. Wiele osób sięga po kawę, jednak guarana ma dużo więcej właściwości. Nie tylko będzie pobudzać organizm przez wiele godzin, ale także wpłynie korzystnie na nasze zdrowie. Ma w sobie wiele dobrego, o czym nie każdy wie. Na pewno jest doskonałą alternatywą, po którą każdy powinien sięgnąć.