Podawanie kawy w kubkach papierowych

W mojej kawiarni często ludzie zamawiali kawę na wynos. Oferowałem najpyszniejsza kawę w mieście i nie każdy miał czas na to, ażeby napić się jej na miejscu. W tych czasach wszyscy byli zabiegani i doskonale to rozumiałem. Zdecydowałem się wprowadzić pewne zmiany w kawiarni.

Wprowadzenie kubków papierowych do napojów 

kubki papierowe cenaZauważyłem, że najczęściej klienci wybierali właśnie kawę na wynos. Używałem kubków plastikowych, co nie było korzystne dla środowiska a na to ostatnio zacząłem zwarć uwagę. Uważałem, że nawet małe zmiany mogą mieć znaczenie, dlatego zdecydowałem się zainwestować w kubki papierowe cena kawy nie miała przez to ulec zmianie, bo klienci byli przyzwyczajeni do stałych cen. Hurtownia, w której regularnie się zaopatrywałem posiadała w swojej ofercie papierowe kubki z przykrywkami, które występowały w różnych rozmiarach. W mojej kawiarni była podawana kawa w dwóch rozmiarach: duża oraz mała. Dlatego takich właśnie kubków potrzebowałem. W hurtowni kubki były w różne wzory i wybrałem te z nadrukiem w kolorze brązowym. Idealnie się nadawały. Cena jednak mocno mnie zaskoczyła, ponieważ okazało się, że kubki papierowe były tańsze od plastikowych i to mnie ucieszyło. Miałem nadzieję, że więcej kolegów z mojej branży postawi na kubki papierowe. Klientom mojej kawiarni ta zmiana się spodobała. Nawet niektórzy dziwili się, że kawa jest w tej samej cenie, bo spodziewali się podwyżek. Było to dla nich  miłe zaskoczenie a kubki papierowe sprawdziły się od razu.

Na wakacje wyjechałem nad morze, gdzie kawiarnię prowadził mój przyjaciel. Zaprosił mnie na kilka dni i nawet się ucieszyłem, bo ciężko pracowałem przez cały rok i taki odpoczynek był mi zdecydowanie potrzebny. Zamierzałem świetnie się bawić w towarzystwie przyjaciela.