Pianka poliuretanowa – cud naszej natury

Czego to nasi chemicy nie wymyślą. Kiedyś kiedy budowano domy nikt nie słyszał o różnego rodzaju izolacjach, które będą chroniły nasze gniazdko. Dom lepiło się z gliny, przykrywało strzechą i tak mieszkano przez wiele lat. Jednak wraz z rozwojem nowych technologii, również izolacja domu zaczęła się zmieniać. Uczeni kilkadziesiąt lat do tyłu wymyślono specjalną piankę poliuretanową, dzięki której nasz dom jest chroniony przed wilgocią, jak również nadmiernym nagrzewaniem się. Jest to dość fajne, bo wiemy, że nakładając taką warstwę na nasze ściany nasz dom będzie bezpieczny przez wiele lat.

Lakiery w sprayu – do czego służą?

 

Każdy użytkownik powinien również wiedzieć, że takiej pianki nie da się zmyć z powierzchni żadnymi środkami chemicznymi, dlatego jest ona tak często i chętnie wykorzystywana przez budowlańców. Poza tym, że pianka poliuretanowa chroni nasze domy, powinniśmy wiedzieć, że możemy nią również zabezpieczyć nasze metale. Będzie je ona chroniła przed korozją. Co ważne taką izolację możemy również zastosować na drewno.

lakiery w sprayuDzięki powłoce poliuretanowej z pewnością nie będą im straszne grzyby i pleśń. Co ważne, i co powinni wiedzieć wszyscy, nawet w kilka czy kilkadziesiąt lat po zastosowaniu pianki poliuretanowej ona tak samo będzie chroniła nasz dom, ponieważ jej skład chemiczny się nie zmieni. Do największych zalet stosowania pianki poliuretanowej oraz lakiery w sprayu możemy zaliczyć przede wszystkim: jej wysoką trwałość; ochronę, jaką daje nam ta pianka możemy stosować na każdej powierzchni, również tej trudno dostępnej i o różnych kształtach; nie przepuszcza wody, raczej ją chłonie; pianka poliuretanowa jest niezwykle wytrzymała, a przy tym bardzo lekka; kiedy rozpryskujemy naszą piankę poliuretanową mamy pewność, że doskonale przeczepi się do każdego podłoża; ważne jest również to, że natrysk pianką można wykonać już na miejsce, które zostało już pokryte czymś innym. Nie musimy niczego demontować. Pianka jest doskonałym materiałem izolacyjnym dlatego też tak często jest stosowana na wszelkiego rodzaju budowach.