Pamiątka z Mistrzostw Świata w postaci zabawki

Ten rok był prawdziwym świętem dla wszystkich fanów piłki nożnej. Odbywały się w końcu Mistrzostwa Świata, na których mogliśmy oglądać najlepszych z najlepszych. Emocji nie zabrakło, tym bardziej, że akurat my Polacy mieliśmy stosunkowo blisko na mundialowe stadiony. Mecze piłki nożnej to jednak tylko jedna strona medalu takiego mundialu. Drugą stroną jest ogromną machina medialno- biznesowa.

Mundialowe zabawki i gadżety dla fanów piłki 

zabawki piłkarskiePiłka nożna jest chyba w dzisiejszych czasach najbardziej popularną i najbardziej dochodową dziedziną sportu. Przekłada się to bezpośrednio na ogromne pieniądze, które kręcą się wokół tej dyscypliny. W tym roku miało miejsce najważniejsze święto piłki nożnej, a mianowicie odbyły się Mistrzostwa Świata. Nie zabrakło piłkarskich emocji oraz meczy na wysokim poziomie. To jest jednak tylko jedna strona medalu. Drugą to biznes, który przyniósł milionowe zyski. Popatrzmy na to, ile Marek wypromowalo się w trakcie mundialu, reklamując się w przerwach meczy. Do tej pory też w ogromnych ilościach sprzedają się zabawki piłkarskie, w tym oficjalne maskotki mistrzostw. W przeważającej ilości klientami w tym przypadku są dzieci, które są bardzo podatne na reklamowe sugestie. Poza maskotkami i piłkami bardzo dobrze sprzedają się na przykład lalki przedstawiające najbardziej znanych piłkarzy. W okresie mundialu odnotowano też wzrost sprzedaży stołów z pilkarzykami, popularnej gry nie tylko dla dzieci, ale też dla dorosłych.

Można by powiedzieć, że oszalelismy na punkcie piłki nożnej w trakcie trwania mistrzostw. To emocjonalne podejście skrzętnie wykorzystują media i przedsiębiorcy. Mimo tego, że rozgrywki już dawno dobiegły końca, to nadal jak świeże bułeczki sprzedają się zabawki i gadżety powiązane z Mundialem.