Organizowanie transportu morskiego

 

Spedycja towarów opiera się nie tylko na przewozie ładunków droga lądowa. W wielu przypadkach wielkie kontenery muszą dotrzeć tak zwany drugi koniec świata. W tym wypadku wybiera się transport lotniczy lub morski. Ten drugi rodzaj frachtu jest niezwykle popularny w przypadku przewozu wielu kontenerów, które po dopłynięciu do portu są ładowane na przykład na pociąg. Jakie są inne zalety tego typu transportu?

Przewożenie kontenerów z towarem drogą morską

organizacja transportu morskiegoPierwszym i najważniejszym aspektem, który często staje się głównym czynnikiem, warunkującym wybór transportu morskiego jest cena. Organizacja transportu morskiego ma przewagę nad lotniczym w przystępnych stawkach, jakie obowiązują za przewóz towaru. Wielu klientów wybiera także transport morski dlatego, że mogą korzystać z odpowiednio przystępnych stawek celnych. Organizacją profesjonalnych transportów morskich zajmują się firmy spedycyjne, które współpracują z klientami z Polski i świata. Zlecając transport, spedytor jest odpowiedzialny za przygotowanie wszystkich dokumentów, a także dochowanie procedur, mających przygotować towar do wysyłki. W dzisiejszych czasach bardzo popularnym kierunkiem sprowadzania towarów do Europy jest daleki wschód, a konkretnie Chiny, Tajwan i inne azjatyckie tygrysy gospodarcze. Bez dostępności taniego transportu morskiego oraz lądowego, wiele towarów nie mogłoby przyjechać do Europy.

Dzięki specjalnie zaprojektowanym kontenerom transport morski przebiega efektywnie. Kontener tego typu jest przystosowany do szybkiego załadunku na statek w porcie, a także rozładowanie go i załadunek na skład pociągu po przypłynięciu na miejsce. Kontenery są wykonane także z wytrzymałej stali, co sprawia, że są odporne na ciężkie warunki przewozu towarów z drugiego końca globu.